جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 22 فروردین 1399

آغاز داوری ۱۹ هزار اثر در پویش ملی «یک = دیگر»

 3308126

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: 18 هزار و 977 اثر به دبیرخانه پویش ملی «یک = دیگر» که با هدف جمع‌آوری آثار دانش‌آموزان ایرانی از شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» تشکیل شده بود، رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، رضا بامداداصل با اشاره به مشارکت 32 استان کشور در این پویش ملی «یک = دیگر»، افزود: استان‌های خراسان‌رضوی با 2  هزار و 322 اثر، اصفهان یک هزار و 728 اثر و همدان با یک هزار و 417 اثر بیشترین آثار را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

وی گفت: آثار دریافتی در سه مرحله داوری می شود که مرحله نخست داوری در حال اجرا است. بیشترین آثار دریافتی به رشته نقاشی، داستان و متن ادبی و کمترین آثار مربوط به رشته عکاسی با ۳ اثر است.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر استان‌ها با جمع‌آوری آثار در قالب نثر، ‌داستان کوتاه، توصیف، نوشتن نامه (دل‌نوشته)، شعر، نقاشی و اثر خلاقانه سعی در مشارکت در این پویش ملی دارند. این آثار پس از جمع‌آوری، در هیات داوران مورد بررسی قرار می گیرد و به بهترین آثار بر حسب مقطع تحصیلی جوایزی اهدا و بهترین آثار در کتاب پویش ملی چاپ خواهد شد.

وی گفت: جمعیت هلال‌احمر یک نهاد امدادی، اجتماعی و فرهنگی است که صلح و بشردوستی یکی از مفاهیم و اهداف مهم آن به شمار می‌رود، بنابراین ترویج روحیه انسان دوستی همیشه در دستور کار این نهاد اجتماعی قرار دارد.

بامداد اصل افزود: جوانان و دانش‌آموزان سرمایه‌های اجتماعی جمعیت هلال‌احمر هستند و به همین علت و با هدف ترویج روحیه انسان دوستی، شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» در ادبیات کشور انتخاب شد تا نسل جوان به آن بیاندیشد و آن را در وجود خود نهادینه کند. این پویش ملی با توجه به شروع سال تحصیلی جدید در میان دانش آموزان ایرانی آغاز شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی