آغاز کمپین « برای هم بمانیم» برای آموزش همگانی جامعه

دوره‌های رایگان و فراگیر جمعیت هلال احمر برای عموم مردم ایران در 6 هزار خانه هلال کشور آغاز شد. این دوره‌ها تحت کمپین بزرگ « برای هم بمانیم» معرفی شده و لازمه ورود علاقه‌مندان به آموزش‌های امداد و نجات و دوره‌های تخصصی هلال‌احمر است و به شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با اعلام این خبر گفت: با افزایش قابل توجه خانه‌های هلال در مناطق روستایی و محلات کم‌برخوردار شهری، آموزش‌های عمومی و رایگان جمعیت هلال احمر با استفاده از ظرفیت این خانه‌ها برای همه مردم ایران آغاز شد.

وی افزود: در کمپین « برای هم بمانیم» آموزش مقابله با مخاطرات طبیعی چون زلزله و سیل با ایجاد آمادگی مواجه با این بلایا، کمک‌های اولیه مثل احیای قلبی و ریوی در حوادث یا احیای افرادی که دچار خفگی هستند؛ سرفصل‌های اصلی است.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین آموزش‌هایی برای پیشگیری از همه‌گیری موج‌های تازه بیماری کرونا تدریس خواهد شد که فراتر از آنچه است که تاکنون در رسانه‌ها برای مردم گفته‌شده و شامل اقدامات موثری بر تکیه بر تجارب جهانی در دوسال گذشته برای قطع زنجیره ابتلا است.

دکتر کولیوند از اعطا گواهینامه معتبر توسط جمعیت هلال احمر به شرکت‌کنندگان در این دوره‌های فراگیر خبر داد و گفت: افرادی که در این دوره‌ها شرکت کنند؛ می‌توانند داوطلب شرکت در آموزش‌های امداد و نجات، مثل امداد در کوهستان، امداد جاده‌ای و اقدامات پیش‌بیمارستانی شوند.

او تاکید کرد: رویکرد اجتماع محور از مهم‌ترین اقدامات پیشگیرانه برای مواجه با بلایا و حوادث در دنیاست. باید مردم آمادگی لازم را داشته‌باشند و در صورت بروز یک سانحه بتوانند قبل از رسیدن امدادگران، اقدامات لازم را انجام دهند. بنابراین خانه‌های هلال ابزار مناسبی برای افزایش تاب‌آوری جوامع محلی در حوادث و بلایاست.

رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *