آموزش سالانه ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در طرح کاربینی دادرس

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از آموزش سالانه ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در طرح کاربینی دادرس خبر داد و گفت: در این طرح دانش‌آموزان پس از فراگیری آموزش‌های کمک‌های اولیه و مهارت‌های داوطلبانه به صورت تئوری و عملی با فعالیت پایگاه‌های امداد و نجات، مرکز کنترل و هماهنگی عملیات، تجهیزات و انبارهای امدادی آشنا می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمد گل‌فشان درباره طرح کاربینی دادرس اظهار داشت: دادرس مخفف دانش‌آموزان آماده در روز‌های سخت است که سازمان جوانان جمعیت هلال احمر این طرح را با هدف خود امدادی، دگر امدادی، ترویج فرهنگ نوع ‌دوستی، کمک به دیگران و نهادینه‌‌سازی این فرهنگ در بین جوانان و به ویژه دانش‌‌آموزان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند.
 
وی در ادامه به فعالیت این طرح در مدارس کشور طی ۱۰ سال گذشته اشاره کرده و گفت: سالانه بیش از ۸ هزار مدرسه و ۴۰۰ هزار دانش آموز، آموزش‌های امدادی را دریافت می‌کنند.
 
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: دانش آموزان پس از فراگیری آموزش‌های کمک‌های اولیه و مهارت‌های داوطلبی به صورت تئوری و عملی با فعالیت پایگاه‌های امداد و نجات، مراکز کنترل و هماهنگی عملیات (EOC)، تجهیزات و انبارهای امدادی آشنا می‌شوند.
 
گل‌فشان با اشاره به این مطلب که رویکرد جمعیت، تقویت کارگروهی در بین دانش‌آموزان است، گفت: با اجرای طرح کاربینی دانش‌آموزان نه تنها کارگروهی را تجربه می‌کنند بلکه از نزدیک با اصول و فنون امداد و نجات آشنا می‌شوند.
 
وی در خاتمه تصریح کرد: جمعیت هلال احمر امیدوار است با اجرای طرح دادرس و افزایش ایمنی دانش‌‌آموزان در مدرسه، برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات پیشگیرانه و آمادگی در برابر حوادث، شاهد تغییرات قابل توجهی در ارتقاء آگاهی و انگیزه اجرای اقدامات کاهش خطر‌پذیری در سطح جامعه باشد.

 

کلمات کلیدی
امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *