آموزش کمک‌های اولیه به یکصدهزار روزه‌دار در مساجد کشور

رئیس جمعیت هلال احمر از آموزش کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای یکصدهزار نفر در مساجد کشور در ماه رمضان امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند گفت: از آن‌جا که حضور مردم در مساجد کشور در ماه مبارک رمضان افزایش قابل توجهی دارد؛ جمعیت هلال احمر این فرصت را غنیمت شمرد تا در تمامی شهرهای کشور و روستاهای برخوردار از خانه‌هلال، دوره 8 ساعته آمادگی در برابر مخاطرات و کمک‌های اولیه را برای عموم مردم برگزار کند.

او افزود: این طرح از دهمین شب رمضان آغاز و تا عید سعید فطر ادامه دارد و به شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر اعطا خواهد شد.

دکتر کولیوند به استقبال کم‌نظیر مردم از این طرح اشاره کرد و گفت: براساس گزارش‌هایی که اداره کل آموزش‌های همگانی از شعب این جمعیت در سراسر کشور جمع‌آوری کرده‌است؛ استقبال مردم مطلوب بوده‌است. به عنوان مثال برادران و خواهران اهل تسنن ما در رمضان تقریبا بیش از 4 ساعت از شبانه‌روز را در مساجد مشغول قرائت قرآن و نمازهای مخصوص این ایام هستند و تا کنون نزدیک به 3 هزار روزه‌دار پس از برپایی نماز عصر ، در کلاس‌های آموزشی هلال احمر شرکت کرده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر هدف از اجرای این طرح را نزدیک شدن به شعار « جامعه آماده در برابر مخاطرات» دانست و گفت شهروندان در یک جامعه آماده، در هنگام وقوع حوادث گوناگون و یا سوانح طبیعی ابتدا از خود، سپس از خانواده حفاظت می‌کنند و در لحظات نخست پس از سانحه که دقایقی بسیار حیاتی است؛ می‌توانند افراد کوچه و محله خود را از مرگ نجات دهند تا نیروهای امدادی سر برسند.

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *