اجرای ویژه برنامه های پویش درخت برای زندگی در استان چهار محال و بختیاری

به مناسبت نکوداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، پویش درخت برای زندگی با حضور مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری فرماندار شهرستان اردل و دیگر مسئولان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری؛ ایرج کیانی بروجنی اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل گردد و همچنین ترویج و توسعه اهداف طرح ملی نهضت سبز در میان آحاد جامعه فرصت مناسبی برای تعامل و همسو سازی برنامه های عام المنفعه و بشر دوستانه سازمان جوانان با سایر ظرفیت های سازمانی دستگاه های دولتی دیگر می باشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در تیرماه سال 99 زنده یاد سید محمد مهدی حسینی از امدادگران جوان این جمعیت در راستای حفظ و حراست از منابع ملی در حین عملیات پشتیبانی اطفاء حریق در جنگل های زاگرس منطقه بلوط بلند شهرستان اردل به لقاءالله پیوست و فداکار خدمت این عرصه شد و به همین منظور با مشارکت ادارات شهرستان اردل بوستانی تحت عنوان بوستان جاودانگی به یاد و نام ایشان افتتاح شد.

کیانی خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری در کنار سایر فعالیت های فرهنگی ضمن مبادرت به شناسایی مناطق آسیب پذیر زیست محیطی در نظر دارد با استفاده از ظرفیتهای جمعیت هلال احمر و نیروهای خلاق اعضای جوان با استفاده از تیم های سحاب اقدام مداخله گرانه به روش اجتماع محور که منجر به مشارکت مردم در حفظ ونگهداری منابع طبیعی نماید. 

وی ادامه داد: اجرای پویش " درخت برای زندگی " از شهرستان اردل شروع و هر خانه هلال با مشارکت اعضا تحت عنوان همیاران طبیعت توسط اکیپ های سحاب به نام امدادگر جوان فداکار خدمت سید محمد مهدی حسینی، کاشت22 نهال و اشتراک آن در شبکه های اجتماعی اقدام خواهند کرد.

نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *