ارائه خدمات بهداشت و درمان اضطراری به مردم محروم سلطان‌آباد در رامهرمز

مانور تیم های بهداشت، درمان و توانبخشی اضطراری در منطقه سلطان‌آباد شهرستان رامهرمز با هدف تمرین، ارتقای سطح آمادگی و ارزیابی توان عملیاتی، آموزشی، درمانی، بهداشتی و حمایت‌های روانی هنگام بروز حوادث و همچنین خدمت‌رسانی به ساکنان این منطقه محروم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ سید محمدصادق آل محمد، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی این جمعیت توضیح داد: هدف و رویکرد این مانور ارائه خدمات بشر دوستانه، امدادی، بهداشتی و درمانی در مناطق کمتر برخوردار است که به مناسبت هفته هلال احمر در منطقه سلطان آباد رامهرمز به اجرا در آمد و خدمات درمانی به اهالی این منطقه ارائه شد.

آل محمد ادامه داد: در حوزه معاونت بهداشت ، درمان و توانبخشی، تیم‌های درمان اضطراری با برپایی واحد پایه BHC  به ویزیت رایگان بیماران مراجعه کننده پرداختند و با استقرار داروخانه سیار نسبت به تامین رایگان داروهای تجویز شده نیز اقدام کردند.

او افزود: همچنین ارائه حمایت های روانی، طرح غربالگری دانش آموزان از نظرسلامت ستون فقرات و کف پا در مدرسه پسرانه شهید بهشتی و مدرسه دخترانه طاهره،برگزاری کلاس آموزشی برای دختران جوان، زنان باردار و کودکان در منزل یکی از اهالی روستا‌‌، اعزام تیم بهداشت محیط جهت کنترل میزان بهداشتی بودن آب منطقه و سم پاشی برخی از اماکن روستا  از دیگر فعالیت های انجام شده در این مانور بود.

آل محمد گفت: :در حوزه معاونت امداد و نجات با برگزاری مانور زلزله توسط تیم تخصصی آوار برداری به همراه تیم آنست(سگ های جستجوگر) و استفاده از دستگاه زنده یاب و استقرار خودرو ارتباطات میزان آمادگی نجاتگران ارزیابی شد.

او افزود: در حوزه معاونت آموزش و پژوهش نیز کلاس‌های کمک‌های اولیه و مخاطرات در مدارس پسرانه و دخترانه شهدای بیت المقدس، طاهره و شهید بهشتی منطقه سلطان آباد برگزار شد و در حوزه معاونت امور جوانان نیز با استقرار تیم سحر(جوانان) خدمات حمایت های روانی و ارائه برنامه های فرهنگی صورت گرفت .

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *