جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

یکشنبه ، 17 فروردین 1399

ارسال نخستین محموله زیستی و بهداشتی سازمان تدارکات پزشکی برای سیل‌زدگان/ آمادگی برای ارسال محموله دارویی

 2

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر از ارسال نخستین محموله اقلام زیستی و بهداشتی این سازمان به ارزش 5 میلیارد و 500 میلیون ریال با 10 دستگاه کامیون به منظور کمک به آسیب دیدگان و متاثران از سیل و آبگرفتگی در استان های خوزستان و لرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، دکتر علی فرجی با اعلام این خبر گفت: این محموله کمک های زیستی و بهداشتی شامل انواع پودر رختشویی، شامپو، صابون، ناخن‌گیر، دستمال حوله ای، وسایل بهداشتی ویژه بانوان، مایع ظرف شویی و ... است که امروز (سه شنبه20 فروردین 98) به این مناطق ارسال شده است.

وی افزود: همچنین با ارزیابی کارشناسان این سازمان از نیازهای ضروری و اساسی سیل‌زدگان، مقادیری ظروف یکبار مصرف، انواع چای و دمنوش و یک‌صد پک زیستی هر یک به مبلغ یک میلیون تومان برای خانواده های آسیب دیده و متاثر از سیل و آبگرفتگی در استان های خوزستان و لرستان تهیه شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال ‌احمر همچنین از آمادگی این سازمان برای تأمین نیازهای دارویی سیل‌زدگان خبر داد و گفت: طبق استعلام از مناطق سیل زده مقادیری دارو نیز برای مردم متاثر از سیلاب خوزستان به این استان ارسال خواهد شد.

دکتر فرجی اظهار کرد: هم اکنون شرایط امدادرسانی و توزیع اقلام امدادی در مناطق درگیر با سیل و آبگرفتگی در استان های خوزستان و لرستان با همکاری مردم، جمعیت هلال احمر، نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی به شکل مطلوبی در حال انجام است و مردم دیگر ناراحتی و نگرانی لحظات نخست وقوع سیل را ندارند.

وی با اشاره به اینکه واریز کمک های نقدی مردم نوعدوست کشورمان به حساب جمعیت هلال احمر همچنان ادامه دارد به عموم مردم مهرورز کشورمان توصیه کرد از طریق شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها و همچنین کد دستوری #112*780* به همراه شماره کارت 6104337999999996 بانک ملت و نیز 5894631850259730 بانک رفاه برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به سیل زدگان اقدام کنند.

وی تصریح کرد: همچنین مردم مهربان ایران اسلامی می توانند از طریق گزینه نیکوکاری اپلیکیشن آپ کمک‌های خود را برای سیل زدگان به حساب جمعیت هلال احمر واریز کنند.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی