استاندار کرمان: هلال‌احمر در یکصد سال گذشته همواره پای کار خدمت به مردم بوده است

استاندار کرمان گفت: یکصد سال از خدمت صادقانه هلال‌احمر می‌گذرد و با توجه به اینکه کشور ایران یک کشور حادثه خیز است کمتر کسی است که خدمات این جمعیت را ندیده باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ آیین نکوداشت هفته هلال‌احمر در کرمان با حضور دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی، قائم مقام سازمان امدادونجات، مدیرکل برنامه بودجه، استاندار کرمان، نمایندگان مجلس و دیگر مسئولان استانی برگزار شد.

دکتر یعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت در این آیین گفت: جمعیت هلال احمر در یکصدمین سالروز تاسیس خود است و در یک قرن گذشته، همواره و در ادوار مختلف در کنار مردم بوده و به آن‌ها خدمت رسانی کرده است؛ تقدیم ۴۹۰ شهید امدادگر در زمان جنگ تحمیلی نیز گواه این موضوع است.

سلیمانی افزود: در طول جنگ تحمیلی ۲۲۷ هزار نفر  به درجه رفیع شهادت رسیدند که بیش از ۱۵۰ هزار نفر از آنان نوجوانان و جوانانی بودند که مخلصانه جان خودشان را فدای این کشور کردند و این همان حسی است که هنگامی که جوانان هلال احمری را می‌بینم برایم تداعی می‌شود. جمعیت هلال احمر یعنی پویایی و از خودگذشتگی و این روحیه امروز در جوانان جمعیت هلال‌احمر مشهود است.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: علی‌رغم توطئه های ۴۳ ساله دشمنان از بدو پیروزی انقلاب تا امروز، کسانی مانند شهید لندی‌ در کشور پرورش یافته‌اند که با روحیه جهادی خود توانست جان ۲ نفر را نجات دهد.

سلیمانی در ادامه با اشاره به نقش امدادی شهید سلیمانی در بحران‌ها تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی علاوه بر اینکه یک نخبه نظامی بود، نماد یک امدادگر همیشه در میدان نیز بود، همین دلیل باعث شد تا جمعیت هلال‌احمر با برگزاری جشنواره بین المللی «رفیق خوشبخت ما» وجه امدادی این شهید را نیز به جهانیان نشان دهد.

استاندار کرمان هم در ادامه این مراسم گفت: یکصد سال از خدمت صادقانه هلال‌احمر می‌گذرد و با توجه به اینکه کشور ایران یک کشور حادثه خیز است کمتر کسی است که خدمات این جمعیت را ندیده باشد.

محمدمهدی فداکار تصریح کرد: به روز رسانی آموزش کارکنان جمعیت هلال‌احمر در حوزه‌های امدادونجات یک اصل است که استانداری برای بازآموزی و به‌روزرسانی آموزش‌های تخصصی کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به سرمایه جمعیت هلال احمر افزود: عمده ظرفیت و سرمایه این جمعیت حس اعتماد عمومی مردم به هلال‌احمر است و مدیران این جمعیت باید با خدمت رسانی به مردم قدردان این اعتماد باشند.

استاندار استان کرمان گفت: هلال‌احمر ظرفیت های زیادی در تجهیزات، نیروی انسانی دارد که این ظرفیت‌ها در شرایط عادی، بدون استفاده است. از این پتانسیل با در نظر گرفتن ساختار جداگانه می توان در دیگر بخش های جامعه استفاده کرد.

در ادامه این مراسم محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم گفت: جمعیت هلال‌احمر در حوادث، خدمات کم نظیری را به مردم ارائه کرده که جای تقدیر دارد. امدادگران جمعیت هلال‌احمر در سیل اخیر زمستان، زلزله و دیگر حوادث در استان کرمان خوش درخشیده اند.

نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به حمایت های مجلس از هلال احمر گفت: خدمات ارزنده جمعیت هلال احمر باعث شده که مجلس شورای اسلامی نگاه مثبتی در خصوص هلال‌احمر داشته باشد و نمایندگان از اقدامات این جمعیت حمایت می‌کنند.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *