اعضای جوانان هلال‌احمر با طرح "تیم‌های تابان" وارد فعالیت‌های امدادی می‌شوند

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: این سازمان با همکاری سازمان امدادو نجات، طرح "تیم تابان"؛ تیم آماده جوانان را اجرا می کند تا اعضای جوان هلال احمر در برنامه های امدادی حضور فعال تری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ دکتر محمد گلفشان شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید از پایگاه امداد و نجات ابهر در آزادراه زنجان – قزوین در جمع خبرنگاران افزود: تا پایان سال 1400برنامه سازمان جوانان جذب 2 میلیون جوان هوشمند است.

وی گفت: با رفع مشکلات سامانه جذب سازمان جوانان هلال احمر که به زودی انجام می شود، تعداد اعضای جوانان این سازمان به یک میلیون و 400 هزار نفر تا پایان سال جاری می رسد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: یکی از وظایف و کارهای بسیار خوبی که از گذشته شروع شده و پاسخ دهی بسیار خوبی داشته، فعالیت تیم سحر(حمایت های روانی - اجتماعی) است که در حال حاضر بر روی آیین نامه و دستورالعمل‌های این تیم ها که در تمام استان ها فعال هستند، کار می کنیم.

گلفشان ادامه داد: توجه به کانون های دانشجویی، روستایی، طلاب و جوانان حائز اهمیت است که به طور خاص برنامه هایی را اجرا می کنیم. به دستور رئیس جمعیت هلال احمر اعتباری برای فعالیت این کانون ها تخصیص خواهد یافت.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: برای طرح های ابتکاری در جمعیت هلال احمر نیز اعتبارات خاصی در نظر گرفته شده که پس از رفع مشکلات، این اعتبارات برای فعالیت های بیشتر اعضای جوان هلال احمر محقق خواهد شد.

گلفشان با بیان اینکه بازسازی و به روزرسانی اردوگاه های جوانان هلال احمر سراسر کشور از تاکیدات رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر است، یادآوری کرد: بر همین اساس برای این ارودگاه ها قوانین نوشته شده و برنامه ریزی شده تا پایان سال جاری اعضای جوانان بتوانند از سه اردوگاه کشوری جوانان استفاده کنند.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم سال آینده 11 اردوگاه در سراسر کشور مورد بهره برداری قرار گیرد چرا که بر توانمندسازی و ارائه آموزش های مختلف به اعضای جوان هلال احمر تاثیرگذار است.

کانون‌های دانش‌آموزی به 16 هزار کانون افزایش می‌یابد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در حوزه دانش آموزی، بیش از 8 هزار کانون دانش آموزی داشتیم که این کانون ها در تفاهم نامه جدید به 16 هزار مورد افزایش می یابد.

گلفشان با بیان اینکه در مدارس ابتدایی و دوره متوسطه اول و دوم طرح های جداگانه ای پیش بینی شده است، افزود: در دوره ابتدایی موضوع اهداف بشردوستانه، متوسطه اول طرح دادرس و در متوسطه دوم نیز کمک های اولیه برای دانش آموزان ارائه می شود.

وی با تاکید بر اینکه رتبه بندی اعضای جوانان هلال احمر نهایی شده است، خاطرنشان کرد: این مهم پس از تایید کمیسیون مقرارت هلال احمر به استان ها ارسال و اعضای جوانان، دارای رتبه می شوند و بر همین اساس به اردوها اعزام می شود. همچنین اگر جذب نیرویی در مجموعه هلال احمر مد نظر باشد بر همین اساس، جوانان نیز جذب خواهند شد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به فعالیت های امدادی در حوزه جوانان اشاره کرد و گفت: حدود 8 هزار نفر در مراسم تحلیفی از این سازمان به حوزه امداد وارد شدند که سازمان جوانان خوراک اصلی حوزه امداد را تامین می کند و باید این مهم در سال های آینده نیز انجام شود.

گلفشان اظهار کرد: سال آینده نیز 15 هزار نفر از اعضای سازمان جوانان هلال احمر برای انجام فعالیت های امدادی به حوزه امداد وارد خواهند شد.

وی با بیان اینکه طرح "تیم های تابان" را برای اجرا به سازمان امداد پیشنهاد داده ایم، اضافه کرد: طرح تیم آماده جوانان پس از تایید رئیس جمعیت هلال احمر با حضور 15 نفر از اعضای امدادی و 15 نفر از اعضای جوانان به مرحله اجرا درخواهد آمد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: در این سازمان و سازمان امداد برای هرکدام از اعضای طرح "تیم های تابان" شرح وظایفی نوشته شده تا اعضای جوانان در فعالیت های امدادی نیز حضور فعال تری نسبت به گذشته داشته باشند.

گلفشان تاکید کرد: جوانان هلال احمر استان زنجان علاقه مند به فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه هستند و طرح های خوبی برای سازمان جوانان اعلام می کنند. در سفر 2 وزه در استان زنجان طرح های مختلفی پیشنهاد و بررسی شد که این موضوعات منتقل و برای حل مشکلات اقدام خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان در دومین روز از دهه فجر، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همراه با معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات و مدیر کل توانبخشی در سفری ۲ روزه با هدف بازدید از پایگاه پشتیبانی و امداد و نجات شمالغرب جمعیت هلال احمر در استان زنجان، کتابخانه امام خمینی(ره) هلال احمر، سالن همایش هلال، درمانگاه و داروخانه  هلال احمر، پایگاه امدادی، مرکز جامع توانبخشی و سالن ورزشی چند منظوره جمعیت هلال احمر استان زنجان وارد این استان شدند.

نشست با شورای مدیران هلال احمر استان زنجان جلسه با هیات مدیره هلال احمر این استان و اعضای مجمع دبیران جمعیت هلال احمر استان زنجان، نشست با اعضای شوراهای اجرایی شهرستان خرم دره و ابهر و بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده ای ابهر از دیگر برنامه های دومین روز از سفر بود.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *