جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 19 فروردین 1399

اعلام آمادگی دبیرکل هلال‌احمر برای همکاری با وزارت بهداشت در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا

 156925696

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از آمادگی این جمعیت برای همکاری با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت:‌ ویروس کرونا حتی از ویروس آنفلونزا ضعیف تر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از ایرنا، محمودرضا پیروی با اعلام این خبر افزود: هلال احمر می تواند در حوزه های آموزش پیشگیری از ویروس کرونا و استفاده از نیروهای داوطلب و جوان این جمعیت برای آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم درباره اقدامات لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری کند.
 
وی افزود: همچنین این جمعیت می تواند با برگزاری دوره های اختصاصی آموزش همگانی به صورت اینترنتی از طریق سایت آموزش همگانی این جمعیت و ایجاد کمپ های اضطراری در صورت لزوم، آنچه در بضاعت این جمعیت است را برای سلامت مردم همانند گذشته به کار ببرد.
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: اکنون دوره آموزشی کوتاه در کمتر از ۱۵ دقیقه به نشانی http://irimc.bozorgraah.com/course/corona-virus-public-edu مردم را با دانستنی‌های ضروری ویروس کرونای جدید آشنا می کند و محتوای این آموزش زیر نظر سازمان نظام پزشکی و با همکاری جمعیت هلال احمر و همچنین انجمن پزشکان عمومی ایران تهیه شده است.
 
وی افزود: خط اول پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای انسانی رعایت بهداشت فردی و به خصوص بهداشت دست‌ها است؛ اما می توان با افزایش مقاومت بدن آمادگی سیستم ایمنی خود را در برابر این بیماری و سایر بیماری ها بالا ببریم. ویروس کرونا حتی از ویروس آنفلونزا که در پاییز شایع شده بود، ضعیف تر است، اما هراس افکار عمومی از آن بسیار بیش از اندازه به نظر می رسد که در این خصوص باید آگاهی های عمومی را در خصوص ویروس کرونا(پیشگیری و دانستنی‌های ضروری) به مردم آموزش داد.
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی