جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 22 فروردین 1399

افزایش همکاری‌های مشترک هلال‌احمر و کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ در زمینه توانبخشی

 Komite Tavanbakhshi

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از افزایش همکاری‌های مشترک جمعیت هلال احمر با کمیته بین المللی صلیب سرخ در زمینه توانبخشی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ دکتر بهمن سبحانی در دیدار با «رتو آدریان اشتوکر» رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران، با اشاره به تمایل دو طرف به منظور انجام پروژه های مشترک، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر ایران در حوزه های مختلف مانند امداد و نجات، داوطلبان، جوانان، دارو و توانبخشی فعالیت می کند که امیدوارم بتوانیم در زمینه تبادل تجربیات و استفاده از دانش و تکنولوژی‌های روز، فعالیت‌های مشترک بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از حدود دو سال گذشته فعالیت های بسیاری در زمینه توسعه توانبخشی در سطح کشور آغاز شده است، افزود: خوشبختانه نگاه مدیران ارشد جمعیت هلال احمر به ویژه ریاست جمعیت بر توسعه توانبخشی است؛ به همین منظور از حدود دو سال گذشته تاکنون، اقدامات خاصی نسبت به راه اندازی مراکز توانبخشی جدید در سطح کشور و تقویت مراکز قدیمی انجام شده است.

سبحانی افزود: جمعیت هلال احمر ایران در میان سایر جمعیت های ملی دارای ظرفیت های ویژه و همچنین عضو هیات حکام فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است.

انجام ۲۵ پروژه مشترک با کمیته بین‌المللی صلیب سرخ

وی در ادامه با اشاره به انجام ۲۵ پروژه مشترک با کمیته بین المللی صلیب سرخ، تصریح کرد: همکاری های هلال احمر ایران با کمیته بین المللی صلیب سرخ از سال ۲۰۰۹ در زمینه توانبخشی آغاز شده که با توجه به ظرفیت فعلی مانند نیروی انسانی و تجارب موجود، برای انجام پروژه‌های همکاری بیشتر و با کیفیت بالاتر در حوزه داخلی، منطقه ای و بین الملل در زمینه توانبخشی آمادگی داریم.

جمعیت هلال احمر از جمعیت های بسیار توانمند منطقه است

رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ ایران هم در این نشست اظهار کرد: جمعیت هلال احمر از جمعیت های بسیار توانمند منطقه است و به شکل حرفه ای در حوزه های متعدد فعالیت می‌کند.

اشتوکر گفت: قدمت و فعالیت های گذشته جمعیت هلال احمر در شرایط مختلف مانند حوادث طبیعی، درگیری و جنگ در ایران و کشورهای دیگر، نشان دهنده توانایی های این جمعیت نسبت به جمعیت‌های کشورهای دیگر است.  

وی افزود: توانبخشی از گذشته یکی از حوزه های فعالیت مشترک بین صلیب سرخ و هلال احمر است و امیدواریم افزایش همکاری های مشترک در این زمینه، منجر به ایجاد ارزش افزوده در کار شود.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی