امدادرسانی به هموطنان محصور در برف و سیل از مرز 60 هزار تن گذشت/ اسکان اضطراری 9 هزار تن و انجات 27 تن از سیلاب و برف/ توزیع بیش از 15 هزار واحد اقلام زیستی میان متاثران

امدادرسانی‌های بی‌وقفه هلال‌احمری‌ها در محورهای برف‌گیر و درگیر سیل و آب‌گرفتگی کشور همچنان ادامه دارد و تا کنون 61 هزار و 100 تن از هموطنان در استان‌های درگیر از خدمات لازم بهره برده اند.

امدادرسانی‌های بی‌وقفه هلال‌احمری‌ها در محورهای برف‌گیر و درگیر سیل و آب‌گرفتگی کشور همچنان ادامه دارد و تا کنون 61 هزار و 100 تن از هموطنان در استان‌های درگیر از خدمات لازم بهره برده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، آخرین گزارش عملیات امدادی در استان‌های برف‌گیر و متاثر از سیل و آب‌گرفتگی در سطح کشور حاکی از درگیر بودن استان های کشور در برف و کولاک و سیل و آب‌گرفتگی است که در این زمینه همت امدادگران منجر به ارائه خدمات امدادی به بیش از 61 هزار و 100 هزار تن از هموطنان شده است.
شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات با ارائه گزارش خدمات امدادی برف و کولاک در 23 استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، سمنان، فارس، کرمان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، مازندران، مرکزی، لرستان، همدان، قم، یزد و اصفهان، گفت: یک‌هزار و 367 تن از امدادگران پرتلاش هلال‌احمر از ٢٣ تا 29 بهمن (تا ساعت 7:30 صبح) در 125 محور برف‌گیر این استان‌ها به 21 هزار تن از هموطنان خود خدمات امدادی لازم را ارائه کرده‌اند.
وی با اشاره به ارائه خدمات اسکان اضطراری به 4 هزار متاثر از برف و کولاک، اظهار کرد:بر این اساس 41 تن از مصدومان و 17 زن باردار به مراکز درمانی منتقل شده و عملیات رهاسازی 2 ‌هزار و 453 خودرو از برف و کولاک انجام شده است.
فتحی با اعلام نجات 4 نفر از برف و کولاک و ارائه خدمات درمانی به 60 تن از متاثران، گفت: به‌منظور اسکان و ارائه خدمات لازم به هموطنان محصور در برف و کولاک 3 هزار  و 500 تخته پتو، 2 هزار و 440 قوطی انواع کنسرو،  2 هزار و 610 قرص نان، 9 هزار و 390 بسته بیسکویت، یک هزار و 490 بطری آب معدنی، 2 هزار و 250 بسته غذایی و 440 کیلوگرم خرما میان هموطنان توزیع شده است.
به گفته وی امدادرسانی در 6 استان آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کردستان و همدان ادامه دارد.

ارائه خدمات امدادی به بیش از 40 هزار تن از متاثران از سیل
معاون عملیات سازمان امداد و نجات همچنین به ارائه خدمات امدادی در سیل و آب‌گرفتگی استان‌های اصفهان، ایلام، فارس، تهران، خراسان رضوی و شمالی، خوزستان، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان (از 24 تا ساعت 8 صبح 29 بهمن) اشاره و عنوان کرد: در 364 شهر و روستای این استان‌ها نیز خدمات امدادی لازم به 40 هزار تن از هموطنان ارائه شده و 5 هزار تن نیز از خدمات اسکان اضطراری استفاده کرده‌اند.
وی به تخلیه آب از 893 واحد مسکونی و رهاسازی 81 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب اشاره و اظهار کرد:  به منظور ارائه خدمات امدادی مناسب به هموطنان متاثر از سیلاب 750 دستگاه چادر، 36 هزار کیلوگرم نایلون، 3 هزار و 900 تخته پتو، یک هزار و 100 تخته موکت، 16 هزار قوطی انواع  کنسرو، یک‌هزار و 550 قرص نان و 17 کیلوگرم خرما، 940 کیلوگرم برنج، 120 کیلوگرم حبوبات، 260 کیلوگرم قند و شکر میان هموطنان متاثر از سیلاب توزیع شده است و در این زمینه همچنان امدادرسانی‌ها در فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان ادامه دارد.
وی گفت: به علاوه 23 تن از سیلاب نجات یافته و متاسفانه در جست و جوی یک مفقودی در بستک هستیم و امدادرسانی در استان‌های اصفهان، خوزستان، فارس، بوشهر، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان ادامه دارد.

کلمات کلیدی