جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه 25 تیر 1399

امضای تفاهم‌نامه همکاری سازمان جوانان هلال‌احمر و معاونت فرهنگی - اجتماعی وزارت علوم/ توسعه ارائه خدمات داوطلبانه و بشردوستانه در دانشگاه‌ها

 1418816591798 Karbala Marz 4 Th3

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین این سازمان و معاونت فرهنگی - اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور توسعه مشارکت دانشگاهیان در ارائه خدمات داوطلبانه و بشر دوستانه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ رضا بامداد اصل افزود: این تفاهم‌نامه با هدف همکاری مشترک و هم افزائی برای ماموریت‌ها و وظایف طرفین به منظور توانمندسازی و مشارکت جوانان دانشجو در برنامه‌های بشردوستانه، عام‌المنفعه و امدادی امضا شد.

وی گفت: همکاری در برگزاری همایش، ‌سمینار،‌ کارگاه و دوره‌های آموزشی کوتاه و بلند مدت، استفاده از توانمندی بالقوه طرفین برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی، ‌ساماندهی اوقات فراغت دانشجویان با طراحی و اجرای برنامه‌های بشردوستانه، آموزشی و همچنین پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی کانون‌های دانشجویی، توسعه و ترویج فرهنگ صلح و دوستی را از موارد مورد توافق در این تفاهم‌نامه است.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تعهدات سازمان جوانان را در این تفاهم‌نامه تامین امکانات مورد نیاز برای فعالیت‌های کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر، استفاده از توان اعضای سازمان جوانان برای انجام فعالیت‌های پژوهشی، برگزاری مانورهای امدادی و آمادگی در برابر زلزله در سطح دانشگاه ها و سراهای دانشجویی، فراهم کردن زمینه مناسب برای مشارکت کانون‌های دانشجویی برای برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های بشر دوستانه، امدادی، فرهنگی و اجتماعی و..... عنوان کرد.

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی - اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این زمینه گفت: در این تفاهم نامه وزارت علوم نیز تامین امکانات مورد نیاز برای فعالیت کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر، تسهیل‌گری برای عملیاتی‌شدن تعهدات جمعیت در دانشگاه‌های تحت پوشش، هماهنگی برای زمینه‌سازی عضویت در کانون دانشجویی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر، مشارکت و همکاری در امر توسعه پژوهش، فناوری و آموزش‌های همگانی و تخصصی جمعیت هلال‌احمر را متعهد شد.

کلمات کلیدی