انتقال ۴۳ مصدوم و بیمار بدحال با بالگردهای هلال احمر در ۵ ماه گذشته

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال ۴۳ مصدوم و بیمار بدحال و زمین گیر شرایط اضطراری پیچیده انواع حوادث سیل، کوهستان و اطفای حریق مراتع و جنگل‌های کشور توسط بالگردهای هلال‌احمر به مراکز درمانی و بیمارستانی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمدباقر محمدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: این خدمات امداد و نجات هوایی از ابتدای سال جاری تا روز دهم مرداد ۹۹ و با بکارگیری چندین فروند بالگرد امدادی و آماده سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور اجرا شده است.

وی گفت: در این مدت، بالگردهای امدادی هلال احمر برای انجام عملیات مختلف امدادرسانی شامل حمل و انتقال ۱۹۳ نفر از نیروهای عملیاتی امدادرسان و محموله های کمک های امدادی برای حادثه دیدگان انواع حوادث طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت، ۱۰۲ سورتی عملیات  پروازی موفق به مدت زمان ۵۶ساعت انجام داده اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: همچنین در مدت یادشده، پنج مصدوم بدحال ارتفاعات کوهستانی برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی توسط بالگردها به مراکز بیمارستانی منتقل شده اند.

محمدی گفت: همچنین بالگردهای امدادی این سازمان در مدت یادشده، ۶ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم محموله های امدادی شامل چادرهای اسکان اضطراری و موقت، بسته های غذایی شرایط اضطراری عمومی و پیچیده و نیروهای واکنش سریع امدادی را به مناطق مختلف حادثه دیده انتقال داده اند.

وی یادآور شد: اکنون بالگردهای امدادی جمعیت هلال احمر در پایگاه امداد و نجات هوایی استان های گلستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، گیلان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، لرستان، خراسان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، قم، مرکزی، همدان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، اصفهان و تهران حضوری مستمر دارند و در زمان های بحرانی و وقوع حوادث و سوانح غیرمترقبه طبیعی و غیرطبیعی تمام استان ها و شهرستان های ایران را پوشش امداد هوایی می دهند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *