ایجاد دو مرکز نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا در اهواز و آبادان به همت جمعیت هلال احمر

به همت جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دو مرکز نقاهتگاه ویژه بیماران مبتلا به کرونا در اهواز و آبادان برپا شد.

 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ علی خدادادی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در نشست قرارگاه استانی مقابله با اپیدمی ویروس کرونا که با حضور اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر خوزستان و با دستور کار راه اندازی سریع دو مرکز نقاهتگاهی بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان های اهواز و آبادان تشکیل شد، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط استان خوزستان در مورد شیوع ویروس کرونا در یک شرایط بحرانیست و وظایفی برعهده هلال احمر قرار گرفته تا علاوه بر اجرای گسترده تر طرح ناظران سلامت، ارائه خدمت به بیماران بستری در بیمارستان ها از طریق اعضای کانون های طلاب هلال‌احمر، همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی تست PCR و غربالگری، نسبت به برپایی دو مراکز نقاهتگاه در اهواز و آبادان نیز اقدام کنیم.
 
وی افزود: لازم است برای رویارویی با هر شرایطی آمادگی لازم را داشته باشیم چرا که امکان دارد در روزهای آینده شدت و اوج گیری این بیماری در این پیکی که ایجاد شده است به اوج خود نزدیک شود.
 
خدادادی عنوان کرد: تحقق و یا عدم تحقق پیش بینی ها و احتمالات مربوط به وضعیت آینده خوزستان در بحث شیوع ویروس کرونا، به تلاش همگانی مردم و مسئولان بستگی دارد.
وی ادامه داد: اگر جمعیت هلال احمر مداخله مناسب و مطلوبی داشته باشد، مدت زمان پیک کمتر ‌و روندی نزولی شکل خواهد گرفت ولی اگر مداخله مناسبی نسبت به شرایط نداشته باشیم مدت زمان پیک طولانی تر و احتمال خواهد داشت خسارات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. ضروریست با تمام توان تلاش‌کنیم با موثرترین راهکارهای موجود فضایی را فراهم سازیم تا در آخرین روزهای قرن حاضر شرایط را از حالت بحرانی و قرمز خارج کرده و پس از کنترل، پایدار نماییم.
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *