جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

بازدید رئیس جمهوری از مناطق سیل‌زده لرستان، ایلام و خوزستان/ تاکید بر آموزش مردم توسط هلال احمر برای آمادگی در حوادث و بحران‌ها

 Raeesjohor

صبح امروز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ حجت الاسلام والمسلمین، دکتر حسن روحانی در سفری و برای بازدید از مناطق سیل زده، به لرستان، ایلام و خوزستان رفت. در این سفر که با هدف بررسی مشکلات مناطق سیل زده انجام شد دکتر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی را همراهی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، رئیس جمهوری پس از ورود به خرم آباد در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان شرکت کرد و در بخشی از این جلسه گفت: هلال احمر، اورژانس، مسوولین اجرایی، سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی کاری بزرگ و فداکارانه انجام دادند.

دکتر روحانی گفت: مردم پیش از دولت، نیروهای مسلح، هلال احمر و سایر دستگاه‌ها وارد عرصه امدادرسانی و کمک به مناطق سیل‌زده شدند، هلال احمر موظف است آموزش‌های لازم را به مردم ارایه دهد که در صورت بروز حوادث و در ساعت اولیه مردم باید چه اقداماتی انجام دهند و در نیم ساعت اول انجام چه اموری برای حفظ جان و اموال مردم باید در اولویت قرار گیرد که البته صدا و سیما این مهم را شروع کرده و باید این روند تسریع شود.

دکتر روحانی همچنین از تلاش‌های هلال احمر و هوانیروز که در شرایط بد آب و هوایی، خلبانان بالگردهای آنها  ریسک کرده و برای خدمت‌رسانی به مردم به پرواز در آمدند، قدردانی کرد.

رئیس جمهوری پس از شرکت در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان عازم مناطق سیل‌زده پلدختر شد و از این منطقه که در اثر سیل و آبگرفتگی دچار خسارت شده بازدید کرد.

دکتر روحانی با حضور در شهرستان پلدختر ضمن بازدید از این منطقه سیل زده، با توضیحات مسئولان و گفت و گوی صمیمانه با مردم این شهرستان در جریان روند امدادرسانی، رفع مشکلات و میزان و نحوه امدادرسانی به مردم سیل‌زده قرار گرفت و بر ضرورت اتخاذ اقدامات لازم در جهت بازگشت هرچه زودتر روند زندگی عادی به این منطقه تاکید کرد.

رئیس جمهوری همچنین در بازدید از روستای چم‌مهر در استان لرستان ضمن گفتگوی صمیمانه با مردم این روستا و اطلاع از آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم، دستورات لازم را به وزیر کشور برای حل هر چه سریع‌تر مشکلات این بخش صادر و تأکید کرد: دولت تا اتمام بازسازی خرابی‌ها و جبران خسارات در کنار مردم مناطق سیل‌زده خواهد بود.

وی ظهر امروز همچنین از روستای سیل زده شوره از توابع بخش ماژین در استان ایلام بازدید و با توضیح مسوولان این منطقه در جریان روند امداد رسانی، اسکان موقت و چگونگی خسارت‌های وارد شده به منازل، باغ‌ها، محل‌های نگهداری دام و طیور و زمین‌های کشاورزی این روستا و روستاهای همجوار آن قرار گرفت.

رئیس جمهوری در آخرین مرحله از سفر یک روزه به مناطق سیل زده و‌ در راستای بررسی میدانی وضعیت سیلاب در این مناطق، به استان خوزستان رفت.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی