بازدید معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌احمر از روند اجرای طرح "نذر آب 3" در هرمزگان

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر در بازدید از فعالیت های کاروان نذر آب ۳ جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: طرح نذر آب ۳ در قالب خدماتی از جمله اعزام کاروان سلامت با حضور پزشکان عمومی و تخصصی در مناطق محروم و متاثر از خشکسالی به اجرا درآمده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ دکتر خسرو رحمانی در بازدید از دومین روز از فعالیت و ارائه خدمات کاروان نذر آب هلال احمر استان بوشهر در روستای محروم استان هرمزگان گفت: جامعه پزشکی در راستای وظایف انسانی خود در این طرح همکاری مستمر با جمعیت هلال احمر دارند. 

رحمانی ضمن تشریح فعالیت های نذر آب ۳ افزود: پس از ارائه خدمات پزشکی، توزیع بسته های معیشتی با همراهی خیرین در استان بوشهر انجام شده و در مناطق محروم هرمزگان در حال توزیع است. بخش سوم فعالیت کاروان نذر آب، توزیع آب و مخازن است که در زمان خشکسالی و کمبود آب توسط جمعیت هلال احمر و با همکاری سازمان آب و فاضلاب منطقه ای و وزارت نیرو انجام می شود. 

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر ضمن تشکر از خیرین گفت: هلال احمر با همراهی خیرین به یاری نیازمندان می رود. توزیع آب با محوریت سازمان آب و منطقه ای، انجام می شود و جمعیت هلال احمر در راستای رسالت بشردوستانه خود برای تسکین آلام بشری فعالیت داشته و در امور بشردوستانه پیشگام است. 

رحمانی افزود: جمعیت هلال احمر در کنار امدادرسانی و توسعه آموزش همگانی به کاهش آلام بشری توجه ویژه ای دارد، هلال احمر استان بوشهر که در شهرستان بندر لنگه هرمزگان در حال فعالیت است، ۴۰ مخزن آب آشامیدنی تدارک دیده است که با نظر مسئولان منطقه میان نیازمندان توزیع خواهد شد. 

توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و نوشت افزار در مناطق محروم

غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر هم گفت: طرح نذر آب ۳ به منظور رفع مشکلات مناطق محروم و توسط جمعیت هلال احمر کشور برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر گفت: به منظور اجرای این طرح، قبل از اعزام کاروان نذر آب، تیم ارزیاب برای احصاء مشکلات و اولویت بندی نیازمندی ها به مناطق محروم استان هرمزگان اعزام شد.

غلامرضا حاجیانی ضمن تشکر از پزشکان، امدادگران، جوانان و کارمندان افزود: داوطلبان جمعیت هلال احمر استان بوشهر حضور پرشور و موثری در طرح نذر آب دارند و پزشکان و روانشناسان داوطلب در این طرح تیم اعزامی استان بوشهر را همراهی می کنند. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر، افزود: در این طرح، ۱۲۰ نفر از خدمات پزشک عمومی، ۱۷۸ نفر از خدمات پزشکان متخصص، مامایی ۵۵ نفر و تزریقات و پانسمان ۶۵ نفر بهره مند شدند. تیم روانشناسی اعزامی هم در زمینه آموزش گروهی ۶۲ نفر و مشاوره به ۱۲ نفر از اهالی خدمات ارائه کردند.

حاجیانی ضمن تاکید بر اهمیت فعالیت های بشردوستانه گفت: با توجه به رسالت جمعیت هلال احمر در زمینه فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه، تیم سحر با حضور جوانان هلال احمر استان بوشهر این کاروان را همراهی کردند، در این راستا تیم سحر استان بوشهر در مدارس و مناطق محروم با برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی هنری، زمینه نشاط اجتماعی را فراهم کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در ادامه افزود: توزیع اقلام در سه محور بسته های معیشتی، بسته های بهداشتی و بسته های نوشت افزار، در مناطق هدف طرح نذر آب ۳، از سوی جمعیت هلال احمر استان بوشهر به عنوان استان معین و با همکاری جمعیت هلال احمر استان مازندران به عنوان پشتیبان در روستای دوآب شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان انجام شد.

حاجیانی گفت: در این طرح ۱۹۵ بسته معیشتی، ۳۹۵ بسته نوشت افزار، 1231 بسته بهداشتی توزیع شده است و با توجه به بررسی تیم ارزیاب، مخازن آب و آرد در اولویت قرار گرفت و در راستای مرتفع کردن مشکلات ۴۲ مخزن آب، 6800 کیلو آرد، پوشاک ۲۵ دست، آب آشامیدنی ۱۸۲ بسته در مجموع به ارزش ریالی 3 میلیارد و 380 میلیون ریال در مناطق محروم توزیع شد.

 

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *