برگزاری آیین تجلیل از داوطلبان هلال احمر استان تهران

 Tehran

آیین تجلیل از داوطلبان هلال احمر استان تهران با حضور نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر، امام جمعه موقت تهران، دبیرکل جمعیت هلال احمر و مدیران این جمعیت برگزار شد.

 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام والمسلمین معزی، عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از اعضای داوطلب هلال احمر استان تهران گفت: فعالیت های داوطلبانه، خیریه و بشردوستانه در منطق و پایه اسلام بوده و کمک و بشر دوستی و تکریم انسان ها از جمله اهداف جمعیت جمعیت هلال احمر است.
 
وی افزود: اعضای داوطلب هلال احمر بدون چشمداشت مالی برای خدمت و کمک به مردم وارد این کار می شوند و در تمام ایام سال و حتی روزهای نوروز به مردم در اقصی نقاط کشور خدمت می کنند.
 
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه پروردگار در سرشت انسان صفت حب و عشق نهاده است، اظهارداشت: داوطلبان جمعیت هلال احمر براساس این صفت، انجام فعالیت های داوطلبانه را سرلوحه کار های خود قرار داده اند.
 
به گفته حجت الاسلام والمسلمین معزی، تاریخچه فعالیت صلیب سرخ به 140 سال می رسد و عامل عشق به بشر دوستی در تمام مردم جهان، ریشه فعالیت های آن بوده است. دین اسلام نیز موکدا مسلمانان را به کمک به انسان ها توصیه کرده است. منظور اسلام تنها مسلمانان ویا اهل کتاب نبوده است، بلکه اسلام پیروانش را به کمک به بشریت فراخوانده است.
 

امام جمعه موقت تهران که خود از اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر استان تهران نیز است، در سخنانی، به بیان اهمیت خدمات عام المنفعه در کلام و سیره عملی اهل بیت(س) پرداخت.

حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین از خدمات گسترده هلال احمر در زمینه های خدمات امدادی، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نیز تقدیر کرد.

 
اعتماد به جوانان در هلال احمر
دکتر محمودرضا پیروی؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت جوانان، گفت: برای انسجام فعالیت های هلال احمر از طرح‌های پیشنهادی از سوی جوانان و داوطلبان استقبال می کنیم.
 
وی ادامه داد: جوانان و داوطلبان دو بال فعالیت های هلال احمر هستند. روحیه داوطلبی پتانسیل عظیمی است که حتی دلیل اصلی پیروزی ایران در جنگ تحمیلی بوده است.
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر به خصوصیات جوانان در انجام فعالیت های داوطلبانه اشاره کرد و افزود: یکی از خصوصیات جوانی این است که هر فردی در دوره جوانی کار داوطلبانه را آغاز کند در دیگر بخش های زندگی نیز به انجام کارهای داوطلبانه اهتمام دارد. یکی از ایرادهای فعالیت های داوطلبانه در کشور هنگام بروز بحران ها این است که داوطلبان در روزهای ابتدایی در منطقه بحران زده حضور دارند اما پس از آن حضور آنها کمرنگ می شود.
 
پیروی  در ادامه تاکید کرد: دلیل این موضوع این است که مسئولان اعتماد کافی به جوانان نکرده اند، امیدواریم این نگاه تغییر کند و ما می خواهیم در هلال احمر فعالیت ها را به جوانان هلال احمر واگذار کنیم.
 
لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از 21 تن از اعضای داوطلب، جوان، امدادگر و مربی نمونه جمعیت هلال احمر استان تهران تجلیل شد.
کلمات کلیدی

تصاویر

Tehran