جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

برگزاری دوره توان‌افزایی مربیان امداد و نجات در بم همزمان با شانزدهمین سالروز زلزله ۶.۶ ریشتری

 Photo 2019 12 24 12 22 21

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌ احمر گفت: دوره توان‌افزایی مربیان در بخش خواهران در بم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از روزنامه شهروند، احمد سلطانی در تشریح این خبر بیان کرد: این دوره همزمان با سالروز زلزله بم و روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی بر پا می‌شود.

سلطانی ادامه داد: نکته‌ای که وجود دارد این است که مباحث آموزشی در هلال‌ احمر نیازمند بهره‌مندی از مربیان است و یکی از برنامه‌های ما در معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌ احمر ساماندهی مربیان داوطلب است؛ چون اکثر مربیان ما داوطلب هستند.

او افزود: یکی از برنامه‌هایی که از ‌سال گذشته مد نظر قرار دادیم، ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق از مربیان بود. برمبنای این اطلاعات توانستیم برنامه‌ریزی‌هایی را برای دوره‌های توان‌افزایی انجام دهیم. در نظر داریم که سالی یک‌بار مربیان را جمع کنیم و دوره آموزشی داشته باشیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌ احمر عنوان کرد: دوره بازآموزی امسال سه روزه و ویژه خواهران است و ٢٠٠ نفر از مربیان سراسر کشور در آن حضور پیدا می‌کنند.

سلطانی درباره جزئیات این برنامه گفت: کویرنوردی بخشی از این دوره است و مربیان به کویر شهداد می‌روند. در روزی دیگر هم همه مربیان در بم جمع می‌شوند و در ادامه و در حرکتی دسته‌جمعی به آرامستان بم می‌روند و در مراسم سالروز گرامیداشت قربانیان زلزله حضور پیدا می‌کنند.

گفتنی است این برنامه همزمان با گرامیداشت سالروز زلزله بم، 3 تا 6 دی ماه برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی