برگزاری نخستین المپیاد ورزشی کارکنان و اعضای هلال‌احمر در 6 رشته

 Tenis Romiz

مدیرکل رفاه و امور عمومی جمعیت هلال احمر گفت: برای نخستین بار المپیاد ورزشی کارکنان و اعضای هلال‌احمر در 6 رشته تنیس روی میز، والیبال، دارت، شنا، فوتسال و فوتبال دستی به صورت ملی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر سیدعلی منیری با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات ورزشی و تاثیر آن در نشاط داخلی سازمان و کارکنان جمعیت هلال احمر گفت: این مسابقات ورزشی با  سه محور ایجاد نشاط سازمانی، انسجام سازمانی و ارتقای آمادگی کارمندان برگزار و در نهایت موجب افزایش سطح آمادگی اعضای جمعیت هلال احمر خواهد شد.

مدیرکل رفاه و امور عمومی جمعیت هلال احمر با تشریح زمان‌بندی این مسابقات گفت: برنامه‌ریزی این مسابقات به صورت منطقه‌ای بوده است که تاکنون در منطقه شمال غرب برگزار و تا اواسط آذر در سه منطقه دیگر کشور نیز برگزار خواهد شد. مسابقات کشوری و مرحله پایانی این المپیاد نیز در تهران و در ایام دهه فجر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقات می‌تواند زمینه‌ساز تشکیل مسابقات جهانی برای اعضای هلال احمر و صلیب سرخ باشد افزود: همانطور که مسابقات جهانی آتش‌نشانان، امدادگران و ارتش برگزار می‌شود، این المپیاد هم می‌تواند با استعدادیابی از شرکت‌کنندگان، پایه‌گذار برگزاری مسابقات بین المللی اعضای هلال احمر و صلیب سرخ هر دو سال یک بار باشد.

منیری با تشریح چشم انداز این طرح در سطح بین المللی بیان کرد: می‌توانیم با تشکیل تیم ملی هلال‌احمر، این طرح را در قالب یک تورنومنت و با حضور 10 کشور در سطح بین‌المللی برگزار کنیم تا آغاز اتفاقات خوب زیادی از جنس صلح و دوستی در دنیا باشیم.

وی همچنین از تشکیل تیم ملی هلال‌احمر برای انجام کارهای خیریه خبر داد و گفت: یکی دیگر از اهداف برگزاری این المپیاد تشکیل تیم ملی هلال احمر همچون تیم هنرمندان و ورزشکاران برای برگزاری مسابقات خیریه به نفع نیازمندان است.

کلمات کلیدی