بهره مندی بیش از 1100 نفر از اهالی شهرستان خاتم از خدمات تیم درمان اضطراری هلال احمر

معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد از خدمت رسانی تیم BHCU هلال احمر این استان به بیش از 1100 نفر همزمان با هفته هلال احمر در روستای خوانسار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمد علی مردانی، معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به برگزاری مانور منطقه ای تیم بهداشت و درمان اضطراری bhcu جمعیت هلال احمر استان یزد در روستای خوانسار گفت : این تیم 15 نفره در روستای خوانسار به خدمت رسانی به بیش از 1100 نفر از مردم این مناطق کردند.

مردانی بیان کرد:  15 نفر که شامل پزشک، پرستار، ماما، روانشناس، کارشناس بهداشت محیط و امدادگر تکنسین دارویی و تکنسین فنی به مدت دو روز در این مانور خدمت رسانی مشارکت داشتند.

معاون درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد بیان کرد: ویزیت رایگان 640 نفر، ارائه خدمات مشاوره روانشناسی و مامایی و پرستاری به 314 نفر، همچنین ارائه خدمات درمانی و دارویی و پیگیری مسایل بهداشت محیط در روستای حسن آباد و روستای ولیعصر از فعالیت های اجرایی تیم استان یزد در این مانور منطقه ای بود.

این مقام مسئول گفت : همچنین 122 نفر از مراجعه کنندگان خدمات توانبخشی تیم درمان اضطراری استفاده کرده اند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان یزد تصریح کرد:تیم سحر هلال احمر استان متشکل از 10 نفر  نیز به منظور انجام حمایت روانی، اجتماعی و فرهنگی برای افراد آسیب دیده ناشی از حوادث به ویژه کودکان، سالمندان و بانوان است که با رویکرد  در این مانور مشارکت داشتند و همچنین توزیع اسباب بازی میان کودکان، ارائه برنامه های شاد با حضور کمدین مطرح استان، بازی های محلی، اجرای سرود محلی و .... به ارائه خدمات پرداختند.

همچنین از دیگر برنامه های هلال احمر در این روستا برگزاری مانور نجات در آوار و زلزله ، برپایی چادر اسکان اضطراری با حضور تیم های امدادی شهرستان خاتم و تیم آنست استان بوده است.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *