بهره مندی روستائیان در گلستان از خدمات سیار کاردرمانی، فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی در مانور بهداشت،درمان و توانبخشی اضطراری

به مناسبت هفته هلال احمر تیم های بهداشت، درمان و توانبخشی اضطراری هلال احمر گلستان به روستای قیزلر از بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس اعزام و به حدود ۵۰۰ نفر خدمت‌رسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، حمید استیری معاون بهداشت، درمان و توانبخشی این جمعیت گفت: مانور پایه بهداشت و درمان اضطراری تیم های(BHCU) با ظرفیت ۳ تیم شامل 2تیم پزشکان عمومی، پزشکان متخصص قلب و عروق و کودکان، پرستار، ماما، کارشناسان بهداشت محیط، تغذیه، روانشناس و یک تیم توانبخشی متشکل از کاردرمان، فیزیوتراپ و ارتوپدی فنی جمعا به تعداد ۳۰ نفر طی ۲ روز استقرار در روستای قیزلر به ۴۹۱ نفر از مردم روستا خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی ارائه دادند.

حمید استیری افزود: در این مانور خدماتی از قبیل ویزیت رایگان، خدمات پرستاری، مامایی، خدمات بهداشتی، خدمات مشاوره تغذیه و روان شناسی و ارائه شد. همچنین ۹۰ نفر از بهره وران که کودکان و نوجوانان بودند از لحاظ وضعیت ناهنجاریهای اسکلتی، ستون فقرات، اختلالات جسمی، حرکتی و مشکلات کف پا مورد بررسی قرارگرفتند.

وی خاطر نشان کرد: ارزش خدمات کلینیکی ارائه شده ۴۹۰ میلیون ریال و ارزش داروهای تحویلی توسط تکنسین های دارویی به بیماران ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

همچنین طی 2 روز حضور هلال احمر در این روستا تیم ها سحر جوانان با بازی و سرگرمی ساعاتی شاد و سرگرم کننده را برای کودکان و نوجوانان روستا فراهم کردند.

اجرای مانور جست‌وجو و نجات در آوار و افتتاح خانه هلال از دیگر برنامه های هلال احمر در روستای قیزلر بود. ضمن اینکه 3 تیم سیار برای ارائه خدمات تیم های بهداشت و درمان اضطراری به روستاهای همجوار خیرخواجه‌سفلی، خیرخواجه علیا و قره دونگ اعزام شدند.

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *