جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

به همت معاونت فرهنگی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر برگزار می‌شود: نشست تخصصی «یاریگری خلاقانه در بحران»

 4626be43 0b9d 42a7 Bdcf C31504feec40

نشست علمی-تخصصی «یاریگری خلاقانه در بحران» با ارائه امدادگر و کارشناس حوزه بحران، محمدرضا سلحشور به همت معاونت فرهنگی و امور آموزشی و پژوهشی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر در این نشست سخنران به ارئه تجربه زیسته خود در بحران‌ها می‌پردازد. واکاوی تاثیر خلاقیت در امداد موضوع و محور این نشست است که مورد بررسی و تحلیل حاضران قرار خواهد گرفت. امداد خلاقانه به آسیب‌دیدگان بحران‌ها می‌تواند کارآمدی سازمان را بالا ببرد و صدمات و تلفات جانی و مالی را به طور فزاینده‌ای کاهش دهد. بی‌‌شک یکی از راه هاي رسیدن به این امر استفاده از تجربیات زیسته امدادگران خلاق است. پرداختن به شیوه‌های مختلف، نوین و خلاقانه امداد و نجات از مقوله‌های است که می‌تواند راهنمای عملی خوب و بصیری باشد برای کسانی که به امر یاریگری اهتمام دارند. نحوه مواجهه ما با دیگری، تبیین و توجیه شیوه‌های خلاقانه یاریگری از دیگر موضوعاتی است كه در این نشست مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.
این نشست علمی-تخصصی روز یکشنبه 4 اسفندماه از ساعت ۱۰ صبح در سالن توانبخشی معاونت بهداشت و درمان جمعیت هلال‌احمر برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است، نشست «یاریگری خلاقانه در بحران»،‌ دهمین نشست علمی-تخصصی در زمینه اخلاق‌ امدادگری است. سلسله نشست‌های علمی مرتبط با مفاهیم و اهداف جمعیت هلال احمر در آینده نیز با حضور صاحب نظران و کارشناسان ادامه خواهد یافت. هدف از برگزاری این سلسله‌ نشست‌های علمی و تخصصی بررسی و تحلیل موضوع‌های مربوط به جمعیت هلال‌احمر توسط اندیشمندان و متفکران حوزه علوم انسانی و مقدمه برگزاری همایش اخلاق امدادگری است. حضور در این نشست برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی