تشکیل تیم های سحر و کاروان های نیکوکاری در گلستان

 Javanan

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان گلستان از تشکیل تیم های سحر و کاروان های نیکوکاری در استان خبر داد و گفت : جوانان هلال احمر در کنار آسیب دیدگان از سیل می مانند

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتر شهاب الدین صابونچی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال‌احمر استان ارائه خدمات و امدادرسانی به سیل زدگان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ورود همه جانبه جمعیت هلال احمر گلستان در امدادرسانی به سیل زدگان استان تصویر خوبی از این جمعیت شکل داد و باید برای حمایت های بیشتر در کنار آسیب دیدگان بمانیم.

وی اظهار کرد:  باتوجه به وقوع سیلاب در گلستان و مخاطرات فراوان برای مردم ، نکته قابل تأمل در امدادرسانی فاز دوم، حمایت های روانی اجتماعی و فرهنگی به منظور تقویت امید و انگیزه مردم در مناطق سیل زده است.

وی با اشاره به اینکه فضای لازم برای کار جهادی مهیا است، گفت: باید با درنظر گرفتن تمامی شرایط در ساماندهی نیروها دقت‌نظر و تمام زوایا در نظر گرفته شود تا بتوانیم با انسجام نیروهای جوان بیشترین خدمات را به مردم آسیب دیده از سیل ارائه دهیم. در این حادثه گروهی که بیشترین صدمات و آسیب روحی را متحمل می‌شود، کودکان و نوجوانان هستند که باید برای حمایت های روانی ، فعالیت ها و برنامه های  مناسب را طرح ریزی کرد.

صابونچی با اشاره به اعلام آمادگی استان ها برای ورود تیم های حمایت های روانی به مناطق سیل زده گلستان؛ خاطر نشان کرد: تا امروز حضور تیم های آموزش دیده سحر استان گلستان در مناطق سیل زده با اجرای برنامه های مطلوب و مناسبی همراه بوده است که توصیه می شود در ادامه مسیر از همین ظرفیت استانی استفاده شود، اما بنا به ضرورت گلستان و اعلام نیاز معاونت امور جوانان، آمادگی کامل برای هماهنگی  ورود سایر تیم های سحر استان ها به مناطق سیل زده گلستان را داریم.

وی اذعان کرد: در این زمان و شرایط باید کار اجتماعی در منطقه اجرا و تیم ها از میان اعضای فعال کانون های دانشجویی و جوانان تشکیل و ساماندهی و وارد منطقه شوند و در کنار مردم و کمک حال سیل زدگان و حادثه دیدگان باشند. انتظار ما این است جوانان و دانشجویان بر محور مطالبه گری، ضمن ارزیابی و شناسایی مشکلات عمده و اصلی مردم در مناطق سیل زده به عنوان نمایندگان مردم در بدنه داوطلبی هلال احمر ، از سایر مدیران دستگاه ها خواسته های مردم را مطالبه کنند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر  با تاکید به اینکه طرح ملی خدمات سفر نوروزی ۹۸ در قالب نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با وجود وقوع سیل با قوت دنبال شد و خوشبختانه کمپین بهرفت مورد توجه هم میهنان قرار گرفت و در استان های مختلف پست های ثابت و سیار، محل دریافت و جمع آوری کمک های مردمی قرار گرفت که حرکت بسیار مثبتی بود.

وی با قدردانی از تمام تلاشگران جمعیت هلال احمر استان، گفت: جمعیت هلال احمر یک سرمایه اجتماعی است که باید به این لباس مقدس و خدمت به مردم افتخار کنیم.

کلمات کلیدی