تلاش هلال‌احمر برای بهره‌مندی روستاییان در خراسان جنوبی از آب شرب سالم

رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه در خراسان جنوبی گفت: به دنبال نارضایتی اهالی روستاهای کلاته بلوچ و ورقولک از عدم بهره مندی از آب شرب سالم، خیرین و مسئولان برای رفع مشکلات آبی این روستاها وارد میدان شدند.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی؛ غلامرضا ثانی صبح در بازدید از روستاهای جامعه هدف خدمات هلال احمر در سربیشه با اشاره به اهمیت خدمت رسانی به محرومان گفت: نقاط محروم شهرستان سربیشه همواره مورد توجه هلال احمر در ارائه خدمات درمانی، بهداشتی، فرهنگی و معیشتی بوده است.

وی با اشاره به بازدید خیرین از روستاهای کلاته بلوچ و ورقولک در شهریور ماه سال جاری افزود: در این بازدید، روستاییان از عدم بهره‌مندی از آب آشامیدنی سالم  گلایه مند بودند.

ثانی با بیان اینکه به دنبال این نارضایتی ها، خیرین و مسئولان برای رفع مشکلات آبی روستاها گام برداشتند، گفت: در گام نخست در آذر ماه سال جاری با همکاری متولیان، عملیات نقشه برداری از منابع زیر زمینی انجام شد.

رئیس جمعیت هلال احمر سربیشه ادامه داد: به دنبال آنالیز نقشه برداری ها، منابع آب زیر زمینی در دو کیلومتری روستا مشخص شد.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده و کسب مجوزهای لازم، عملیات گمانه زنی برای حفرچاه عمیق در ۲۳ دی ماه آغاز شده است.

ثانی با بیان اینکه عملیات حفاری تا رسیدن به منابع آب زیرزمینی به صورت سنتی ادامه دارد، گفت: در صورت قطعی شدن وجود منابع آب زیر زمینی عملیات حفر چاه با وسایل مکانیزه و پیشرفته آغاز می شود.

وی افزود: به منظور مقابله با سیلاب در فصل زمستان و حفاظت از محدوده چاه، نسبت به ایجاد سیل بند اقدام شده است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *