تمدید تفاهم‌نامه همکاری میان هلال‌احمر ایران و وزارت بهداشت سیرالئون

دکتر همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر با وزیر بهداشت عمومی کشور سیرالئون دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این دیدار بر لزوم ارائه خدمات تخصصی در مرکز درمانی هلال‌احمر ایران در سیرالئون تاکید و همچنین توافق شد تا تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال‌احمر ایران و وزارت بهداشت سیرالئون که از سال ۲۰۱۷ تمدید نشده بود مجدد تمدید بشود.

براین اساس جمعیت هلال‌احمر ایران می‌تواند نسبت به نوسازی تجهیزات، راه‌اندازی بخش تخصصی از جمله زنان و زایمان و همودیالیز در این مرکز درمانی اقدام کند.

همچنین در تداوم این همکاری‌ها مقرر شد طرفین براساس پیش‌نویس یادداشت تفاهم‌نامه‌ای که تا دوشنبه هفته‌ی جاری تبادل می‌شود، نظرات تخصصی خود را برای گفت‌وگوهای بیشتر روی این تفاهم‌نامه ارائه کنند تا بتوانند نقش موثری را در ارائه خدمات داشته باشند.

بخش‌های تخصصی زنان و زایمان، همودیالیز و خدمات مادر و کودک از جمله موضوعات موردنیاز وزارت بهداشت سیرالئون در فریتاون برای ارائه خدمات است که در این تفاهم‌نامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این دیدار وزیر بهداشت عمومی سیرالئون با تقدیر از کمک‌های هلال‌احمر به کشور سیرالئون گفت: سفر رئیس جمعیت هلال‌ایران به این کشور در زمان مناسبی انجام شده است؛ در واقع خدماتی که هلال‌احمر ایران در این مرکز ارائه می‌کند به همراه ارتقای آنها، در تداوم همکاری‌ها مفید خواهد بود و کمک بزرگی به مردم این کشور است.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *