تهران در ساعت صفر / قدردانی رئیس جمعیت از حضور امدادگران در مانور زلزله فرضی استان تهران

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به خطر وقوع زلزله در استان تهران و ضرورت آمادگی امدادگران برای پاسخگویی به زلزله تاکید کرد: این مانور فرصتی بود تا آمادگی استان‌ تهران و سایر استان‌ها مشخص شود.

 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر در هفدهمین سالگرد وقوع زلزله بم، صبح امروز مانور ساعت صفر در استان تهران آغاز شد و بر این اساس، زلزله ای با قدرت ۵/۷ در مقیاس ریشتر و عمق ۱۰ کیلومتری زمین، شهرستان اسلامشهر را لرزاند.
 
بنابراین گزارش با اعلام eoc بر اساس زلزله فرضی اسلامشهر تهران در ساعت ۱۰:۴۵ امدادگران هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.
 
رئیس و دبیرکل جمعیت به همراه رئیس سازمان امدادونجات، مدیرعامل هلال‌احمر استان تهران و مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری تهران در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر تهران مستقر شد و سپس به اسلامشهر، کانون زلزله که ۵/۷ ریشتری لرزیده است رفتند
 
دکتر کریم  همتی درباره این مانور گفت با توجه به حساسیت پایتخت، اعلام کردیم که تمامی استان ها به حالت آماده باش کامل باشند.
 
وی افزود: پس از ارزیابی ۱۰ روستا که دچار آسیب فرضی شده بودند، ۲ روستا با ۷۰ درصد تخریب اعلام شد؛ بصورت فرضی ۱۰۰ نفر مصدوم شدند و ۱۰ نفر هم جان خود را از دست دادند.
 
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای عملیاتی شعب همجوار شهریار در تهران جست و جو و نجات را انجام داده و مدیران عامل استان‌ها به همراه سایر عوامل امدادی در حالت آماده‌باش بودند‌.
 
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به خطر وقوع زلزله در استان تهران و ضرورت آمادگی امدادگران برای پاسخگویی به زلزله تاکید کرد: این مانور فرصتی بود تا آمادگی استان‌ تهران و سایر استان‌ها مشخص شود. 
 
وی افزود: سنجش و افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی استان‌های مختلف در امدادرسانی موضوعی است که باید همواره مدنظر قرار بگیرد و این مهم در برگزاری مانور  بیشتر مشخص می‌شود.
 
همتی خاطر نشان کرد: باید تلاش کنیم با سناریوی کارشناسی مانورها از اعلام آماده باش استان‌ها خارج و زنگ عملیات در ساعت صفر نواخته شود تا استان‌های معین بصورت عملیاتی میزان توان و آمادگی خود را محک بزنند. 
 
دکتر همتی پس از پایان مانور با اعلام رضایت از عملکرد امدادی صورت گرفته، از امدادگران‌به جهت آماده کار بودن و عکس العمل سریع و به موقع تقدیر کرد.
 
رئیس سازمان امداد و نجات، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیرکل بحران استانداری تهران و دیگر مسئولان در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران و دیگر مدیران عامل استان‌ها به صورت ویدیو کنفرانسی در این مانور حضور داشتند.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *