توزیع 5460 بسته غذایی میان پناهجویان افغانستانی با مشارکت داوطلبان هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از توزیع 5460 بسته معیشتی میان پناهجویان افغانستانی در استان‌های شرقی کشور با همکاری موسسه خیریه نیک‌گامان جمشید تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر گفت: با افزایش پناهجویان افغانستانی در مرزهای شرقی کشور، خیریه نیک‌گامان جمشید تهران 5460 بسته معیشتی یک‌ماهه را مطابق با استانداردهای تعیین شده‌ سازمان امداد و نجات هلال‌احمر تهیه کرده‌است که توزیع و نظارت بر انجام آن به عهده سازمان داوطلبان است.

سلیمی افزود: توزیع 1490 بسته معیشتی از دیروز ۷ دی‌ماه در خراسان جنوبی آغاز شد و توزیع 1490 بسته نیز از امروز در خراسان رضوی آغاز می‌شود. همچنین از هفته آینده نیز 2480 بسته در سیستان و بلوچستان توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر ارزش ریالی این بسته‌ها را بالغ بر 55 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این سبدهای معیشتی با اولویت خانواده‌های پناهجویی است که کارت اقامت سه ماهه در ایران را دریافت کرده‌اند و یا در کمپ‌های  اداره اتباع و مهاجرین خارجی اسکان موقت دارند.

سلیمی گفت: اگر اتباع افغانستانی در زمان دریافت بسته‌ غذایی، واکسن مقابله با کووید۱۹ را دریافت نکرده‌باشند؛ بلافاصله توسط امدادگران هلال‌احمر واکسینه خواهند شد.

 .این واکسن‌ها از سوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای واکسیناسیون اتباع افغانستانی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است

او تاکید کرد: همچون گذشته آموزش  خطرات مواجهه با مین‌های زمینی برای آن‌ دسته از مهاجرینی که درحال برگشت به افغانستان هستند، توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر در حال انجام است و کارگاه‌های آموزشی در مجاورت مراکز توزیع بسته‌های معیشتی برپاست.

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *