جمعه پرحادثه در اشترانکوه

جمعه 27 خرداد ماه روز پرماموریتی برای نجاتگران کوهستان جمعیت هلال احمر بود. 6 کوهنورد در 3 حادثه مختلف در اشترانکوه نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان؛ قدمی سرپرست  این جمعیت گفت ؛ درساعت ۱۱:۳۰ظهر طی تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان لرستان مبنی بر مصدومیت دو کوهنورد آقا از ناحیه لگن و زانو در مسیرهای قله  گل گهر و سنبران دو تیم امداد و نجات که در همان منطقه بودند به یاری مصدومین رفته و پس از انتقال مصدومین از بالای قله به نزدیکی پناهگاه چال کبود با هماهنگی های جمعیت هلال احمر توسط اورژانس هوایی به بیمارستان انتقال داده شدند .

او ادمه داد: در ساعت ۱۴ ظهر طی تماس تلفنی با امدادگران  جمعیت هلال احمر مبنی بر ارتفاع زدگی دو کوهنورد خانم و یک کوهنورد آقا در پناهگاه چال کبود با تماس های تلفنی امدادگران جمعیت هلال احمر ازنا با مصدومین راهنمایی های لازم جهت بر طرف شدن وضعیت جسمی به آنان داده شد‌ که خوشبختانه شرایط روبه بهبودی رفت.

او افزود: همچنین در ساعت ۱۶:۳۰  طی تماس تلفنی مجدد با جمعیت هلال احمر ازنا مبنی بر مصدومیت یک کوهنورد خانم با اعلام علائم سکته ی قلبی در زیر قله سن بران علاوه بر دو تیم امداد و نجات حاضر در منطقه سه تیم امداد و نجات کوهستان دیگر از جمعیت هلال احمر ازنا به محل حادثه اعزام شدند و پس از رسیدن تیم های امدادی بر بالین کوهنورد مصدوم و پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی توسط بسکت امدادی و با ۹ ساعت تلاش به پایین کوه منتقل و تحویل عوامل امدادی اورژانس داده شد. حال این مصدوم بسیار وخیم بود.

کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *