جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

خدمات گسترده درمانی، اجتماعی و حمایتی جمعیت هلال احمر به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

 4 5972169471245157563

۹ مانور بزرگ منطقه ای تیم های بهداشت و درمان اضطراری و ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و حمایتی جمعیت هلال احمر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در شهرستان بوئین زهرا آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر این مانورها که در مناطق حادثه خیز کشور برگزار می شود به تدریج از ۱۵ تا ۲۵ بهمن در استان‌های گلستان(گنبد کاووس)، خراسان جنوبی(قاینات)، بوشهر(شنبه و دشتی)، آذربایجان شرقی(ورزقان)، قزوین(بویین زهرا)، کرمان(کرمان)، همدان(رزن)، اصفهان(بن رود) و خوزستان(آبادان) برگزار می شود.
با برگزاری این مانورها خدمات مختلف بهداشتی، درمانی، اجتماعی و حمایتی به مردم مناطق اطراف توسط استان میزبان و همکاری استان های معین ارائه می شود.
این در حالی است که علاوه بر این مانورها در قالب 423 کاروان سلامت و نیکوکاری نیز به مناسبت دهه فجر تا پایان سال به هموطنان در استان های مختلف خدمات بهداشتی، درمانی و حمایتی ارائه خواهد شد.

هم مانور هم خدمت

دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر روز گذشته مهمان یکی از این مانورها بود. وی در مانور بهداشت و درمان اضطراری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بوئین زهرا برگزار شد با بیان اینکه هدف از برگزاری این مانور‌ها، کسب آمادگی در کنار خدمت رسانی به مردم است، گفت: مانور درمان و سلامت اضطراری به مناسبت دهه فجر ۹۷ در ۹ منطقه کشور که تجربه حوادثی از قبیل سیل، زلزله و غیره را داشتند، برگزار می‌شود و هدف از برگزاری مانور عملیاتی امداد و نجات همراه با درمان و توانبخشی، و همچنین خدمت رسانی و در عین حال کسب آمادگی بیشتر جمعیت هلال احمر در هنگام بروز حوادث است.
وی اظهار امیدواری کرد با همکاری استان های مختلف در برگزاری این مانورها و همچنین کاروان های سلامت و نیکوکاری بتوان خدمت شایسته ای را به مردم در سراسر کشور ارائه داد و برخی از مشکلات و محرومیت ها را رفع کرد

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

Manooor