خدمت رسانی کاروان سلامت جمعیت هلال احمرشهرستان کوهرنگ در منطقه عشایری دیمه

کاروان سلامت با حضور امام جمعه،فرماندار، مدیر کل امور عشایر استان ، و رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان کوهرنگ در منطقه عشایری دیمه روز سه شنبه بیست و نهم شهریور ماه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان : سرپرست جمعیت هلال احمر استان ضمن ابراز اینکه کاروان های سلامت و نیکوکاری اعزامی به نقاط محروم و کم برخوردار، تبلور خدمت رسانی اعضای داوطلب این جمعیت است اظهار داشت: داوطلبان هلال‌احمر همواره در امر کمک به بیماران نیازمند و خانواده‌های بی‌بضاعت پیشتاز بوده‌ و خدمات داوطلبانه با اهداف بشردوستانه و بدون هیچ‌گونه چشم داشتی به همنوعان و اقشار نیازمند جامعه ارائه می‌شود.
مسعود مثنوی با اشاره به حضور کاروان سلامت و نیکوکاری جمعیت هلال احمرکوهرنگ  در منطقه عشایری دیمه بیان کرد : طی این کاروان که با حضور ۱۰ نفر داوطلب متشکل از پزشک عمومی، پرستا ، ماما ، روانشناس ، کارشناس بهداشت ، کارشناس تغذیه به مدت یک روز انجام شد  و 245 نفر از ساکنان این منطقه به طور رایگان معاینه و درمان شدند.
مثنوی در ادامه گفت : 146 بسته بهداشتی توزیع و همچنین تست فشار خون و قند خون و دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات هم توسط جمعیت هلال احمر انجام شد .
مثنوی در ادامه گفت : در طول سال به دلیل بروز حوادثی چون بارندگیهای طولانی،وزش بادهای شدید و خشکسالی عشایر دچار خسارت های جبران ناپذیری می شوند که نیاز به حمایت دارند و جمعیت هلال احمر استان در این راستا از ارائه خدمات امدادی دریغ نکرده و با همکاری جوانان و امدادگران و داوطلبان رضایت خانواده های عشایر را جلب خواهند کرد. 
مثنوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور جوانان عضو هلال احمر شهرستان و همراه با داوطلبان نیکوکار در عرصه خدمت رسانی به مردم مناطق محروم و منطقه عشایری استان خاطرنشان کرد : جمعیت هلال احمر با توجه به اصول خود همیشه آماده خدمت رسانی به اقشار نیازمند را دارد .
کلمات کلیدی
رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *