جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه ، 12 خرداد 1399

دبیرکل جمعیت هلال احمر: آموزش‌های مدیریت بحران باید ما را به سمت پیشگیری سوق دهد

 1c160d13 Ba08 48e6 B27d 6199dd00645d

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: رسالت ما در هلال احمر و تمام سازمان ها، نهادینه کردن آموزش های عمومی در جامعه است. اقشار مختلف مردم باید آموزش های لازم را فرا بگیرند و در کنار آن تمرین داده شوند تا در زمان حادثه بتوانند از خطرات و آسیب های احتمالی پیشگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مرکز مستقل کیش، در مراسم تجلیل از خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر که با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، دبیرکل جمعیت هلال احمر و جمعی از مسئولان،  معاونان ومدیران اجرایی برگزارشد. دکتر محمود رضا پیروی اظهار کرد: باید طراحی زیر ساخت ها و آموزش ها به منظور مدیریت بحران، با بررسی راهکار انجام شود و ما را به سمت پیشگیری سوق دهد تا در زمان بروز بحران کمترین تلفات و خسارات را داشته باشیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: بررسی مخاطرات در جزیره کیش امر بسیار مهمی است و همانطوری که در حرکتی ارزشمند نیروهای هلال احمر، نقاط امن خانه ها را در کیش بررسی و به مردم آموزش های مقابله  با حوادث را ارائه کرده اند ،این آموزش ها باید در جامعه نهادینه شود.

دکتر مظفری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز درمراسم تقدیر از خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر کیش تاکیدکرد: اقدامات پیشگیرانه همیشه کمتر از خسارت های جبران ناپذیر هزینه دارد.

همچنین در این مراسم رئیس جمعیت هلال احمر کیش ضمن تقدیر از شهروندان و خیرین جزیره کیش برای همیاری درکمک رسانی به مردم مناطق سیل زده و قدردانی از تلاش های نیرو های هلال احمر در جزیره کیش گفت: امدادگران در زمان بحران همیشه کمک حال مردم بوده اند ،جمع آوری کمک های مردمی برای مناطق سیل زده ،خدمات به مسافران نوروزی نمونه بارز این مدعاست.

شهاب الدین محمدی عراقی گفت: جمعیت هلال احمر مرکز مستقل کیش با برپایی ۱۲ پایگاه امداد رسانی و با حضور بیش از ۶۰ تن نیروی امدادی در نوروز 98 به بیش از ۷ هزار نفر از گردشگران خدمات سلامتی و راهنمایی ارائه شده است.

وی گفت: خیرین و نیکوکاران جزیره کیش با حضوری پر رنگ و ارزشمند با نگاهی نوع دوستانه ، بیش از ۵ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به حادثه دیدگان سیل اخیر اهداء کردند که از این مبلغ بیش از ۳ میلیارد تومان کمک های غیر نقدی و نزدیک به 2 میلیارد تومان کمک های نقدی بود.

عراقی در خصوص جمع آوری کمک های مردمی به نفع سیل زدگان گفت: به نسبت جمعیت جزیره کیش، مقام نخست کمک های بشردوستانه به سیل زدگان در کشور را داریم.

در پایان این مراسم با اهدا لوح تقدیر از خیرین و داوطلبان جزیره کیش درکمک رسانی به مناطق سیل زده قدر دانی شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی