در ارتباط تصویری با دو پایگاه امدادی هلال احمر/رئیس جمهور از خدمات شبانه روزی جمعیت هلال احمر تشکر کرد

رییس جمهوری در ارتباط تصویری با دو پایگاه امدادی هلال احمر کشور و گفتگو با دکتر همتی با تبریک فرارسیدن سال جدید از تلاش‌های شبانه‌روزی جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات به مردم، قدردانی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه و در سومین روز از سال جدید، در این ارتباط های تصویری با گزارش رئیس جمعیت هلال احمردر جریان میزان تصادفات و نحوه خدمات‌رسانی در جاده ها و غربالگری در مرزهای ورودی کشور در جریان فعالیت هلال احمر در نوروز 1400 قرار گرفت.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه مردم در جریان سفر باید دستورالعمل‌های بهداشتی را مراعات کنند. گفت: از تلاش های هلال احمر در ایام نوروز هم به دلیل وظیفه همه ساله و امداد رسانی به هموطنان گرفتار و هم اجرای طرحی که در مرزهای کشور انجام می شود، تشکر می کنم و سال جدید را به تمامی زحمت کشان هلال احمر تبریک عرض می کنم.

وی ادامه داد: وقتی حادثه رخ می دهد، کسی که برای امدادرسانی به این حادثه می رود که اصولاً تصادفات جاده ای است، خدمت بزرگی را انجام می دهند زیرا که یک فرشته نجات در آن حادثه هستند.

روحانی گفت: امسال وظیفه دیگری بر دوش اعضای هلال احمر است که در مرزهای هوایی، دریایی و زمینی خدمات خود را به هموطنان ارائه می کنند و این فعالیت بسیار بسیار مهم است زیرا ممکن است کسانی که وارد کشور می شوند دچار ویروس کرونا مخصوصا ویروس جهش یافته باشند‌ و این فعالیت باید با دقت بسیار زیادی انجام شود.

رئیس جمهوری اضافه کرد: متاسفانه در استان خوزستان شاهد بودیم که بخاطر همین ورودی های به کشور و عدم دقت کافی در کنترل و عدم بستن مرزها، مردم دچار مشکل شدند. امیدوارم هلال احمر و وزارت بهداشت درمان با همکاری استانداری ها و فرمانداری ها کمک کنند در کنار یکدیگر تا بتوانیم سلامت مردم را حفظ کنیم.

وی همچنین پس از گزارش مسوول پایگاه امداد و سلامت هلال احمر در مرز دوغارون شهرستان تایباد، اظهار داشت: مرزهای کشور از لحاظ تأمین سلامت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، لذا بایستی روند غربالگری و پایش سلامت در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی با دقت انجام شود.

کلمات کلیدی
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *