چهارمین دوره طرح ملی دادرس با حضور دکتر ضیائی در جمع دانش آموزان بم کلید خورد

دستور رئیس جمعیت هلال احمر به سازمان جوانان برای توسعه هرچه بیشتر طرح دادرس در سطح کشور/ دانش آموزان امید هلال احمر در توسعه آموزش همگانی

چهارمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در شرایط سخت) ظهر امروز با حضور صمیمی رئیس جمعیت هلال احمر در جمع دانش آموزان مدرسه نمونه دولتی فرزانه بم و اداره نخستین کلاس آماده ارائه آموزش های طرح دادرس آغاز شد.

چهارمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در شرایط سخت) ظهر امروز با حضور صمیمی رئیس جمعیت هلال احمر در جمع دانش آموزان مدرسه نمونه دولتی فرزانه بم و اداره نخستین کلاس آماده ارائه آموزش های طرح دادرس آغاز شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر، دکتر سید امیر محسن ضیائی همزمان با دوازدهمین یادبود جان باختگان زلزله بم با حضور در مدرسه نمونه فرزانه بم، ضمن ‌حضور در مراسم گرامیداشت یاد اعضای کانون دانش آموزی هلال احمر بم که در زلزله جان خود را از دست داده اند، چهارمین دوره طرح ملی دادرس را در محیطی دوستانه و صمیمی با دانش آموزان این مدرسه آغاز کرد.
دکتر ضیائی خطاب به دانش آموزان گفت: شما امیدهای هلال احمر هستید و ما به تک تک شما در توسعه طرح آموزش همگانی امداد و نجات در کشور امیدواریم؛ چراکه با حضور شما، کشورمان آباد و آزاد خواهد بود.
وی با اشاره به این که طرح ملی دادرس در مرحله چهارم با آموزش 400 هزار دانش آموز اجرایی خواهد شد، اظهار امیدواری کرد: دانش آموزان در هر شرایطی از آمادگی کامل در مقابله با حوادث برخوردار بوده و آموزش ها را در خانواده خود اشاعه دهند.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این که در مرحله نخست طرح ملی دادرس، 950 هزار دانش آموز در قالب 8 مهارت از آموزش های لازم امداد و نجات بهره مند شده اند، خاطرنشان کرد: آموزش های طرح ملی دادرس در حوادث بزرگ می تواند کمک بسیاری به کاهش تلفات و خسارات ناشی از حوادث بکند، چرا که امروزه بسیاری از کشورهای دنیا که موفق به کاهش تلفات حوادث شده اند، از سنین پایین اقدام به ارائه آموزش های امدادی کرده اند.
وی افزود: بر این اساس یکی از مهمترین اقدامات برای کاهش تلفات و خسارات حوادث و سوانح، ارائه آموزش های لازم به جامعه است که در خط مقدم آن، دانش آموزان به عنوان فراگیران اصلی قرار دارند.
دکتر ضیائی با بیان این که آموزش های طرح دادرس هم اکنون در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر نیز پذیرفته شده است، از سازمان جوانان هلال احمر خواست تا این طرح را با سرعت بیشتر در کشور توسعه دهد.
دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در مراسم آغاز چهارمین دوره طرح ملی دادرس گفت: امسال در چهارمین دوره طرح دادرس 400 هزار دانش آموز از آموزش های لازم آمادگی در برابر سوانح و حوادث برخوردار می شوند.
وی با اشاره به این که دانش آموزان علاقه مند به بهره مندی از آموزش های آمادگی در برابر حوادث و سوانح، می توانند به کانون های دانش آموزی 8 هزار مدرسه در سطح کشور مراجعه کنند، افزود: از آنجا که در ساعات اولیه هر حادثه، مردم نقش مهمی در امدادرسانی و کاهش تلفات ایفا می کنند، لذا جمعیت هلال احمر هدف اصلی خود را ارائه آموزش های لازم به افراد جامعه قرار داده و قطعا دانش آموزان نقش مهمی در یادگیری و ارائه این آموزش ها به خانواده های خود ایفا می کنند.
مهندس اشک، فرماندار بم نیز در این مراسم گفت: هلال احمر در زلزله بم یکی از نهادهای بسیار تاثیرگذار در خدمت به مردم بوده و در این زمینه به دستاوردهای مهمی داشت.
وی همچنین یاد و خاطره مرحوم دفتری و خدمات ارزنده وی به مردم در زلزله بم را گرامی داشت.

کلمات کلیدی