جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

دکتر پیوندی در حاشیه بازدید از شرکت نساجی هلال: پتانسیل همکاری با فدراسیون جهانی در زمینه نساجی

 Nasaji11

رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در شرکت نساجی هلال از بخش های مختلف کارخانه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی شرکت نساجی هلال را مرکزی استراتژیک برای جمعیت هلال احمر توصیف کرد و گفت:به خاطر شرایط خاص و اهدافی که جمعیت هلال احمر دارد ما هم نگاه ویژه ای به این کارخانه داریم. امیدوارم هماهنگی ها  و همدلی ها بیشتر شود و از ظرفیت های این مجموعه که بخشی از آن هنوز به فعل تبدیل نشده است استفاده کنیم.

وی افزود: خوشبختانه تلاش های خوبی برای افزایش نیروی متخصص و افزایش کیفیت و همینطور کاهش بدهی هایی که از سال های گذشته به دلایل مختلف ایجاد شده صورت گرفته و امیدوارم که این کارها ادامه دار باشد.

پیوندی به امکان همکاری با فدراسیون جهانی صلیب سرخ و تامین بخشی از اقلام مورد نیاز آن توسط شرکت نساجی اشاره کرد و گفت: اگر استانداردهای فدراسیون جهانی را در تولیدات در نظر بگیریم که البته با آن فاصله چندانی هم نداریم می توانیم بازار خوبی برای صادرات به کشورهای منطقه و خود فدراسیون داشته باشیم.این امر نیازمند این است که دستگاه ها به روز شود.

رئیس جمعیت از ابراز تمایل فدراسیون به این همکاری نیز خبر داد و گفت: فدراسیون علاقه مند است که از چادرهای ما استفاده کند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: درست است که شرکت نساجی هلال برای خود جمعیت استراتژیک است و جزو ذات جمعیت محسوب می شود ولی باید به منابع درآمدی برای خودش و جمعیت بدل شد و همینطور رونق اقتصادی جامعه باشد. به خصوص در سالی که به فرمایش رهبری باید به تولید اهمیت بدهیم نگاه ویژه ای در این زمینه باید داشته باشیم.

پیوندی با اشاره به اقلیم های متفاوت در کشور گفت: با توجه به اینکه کشور ما چهار اقلیم است باید در تولید محصولات این موضوع را هم در نظر داشته باشیم. چرا که اقلیم های متفاوت نیازهای متفاوتی دارند.

وی گفت: دستگاه ها و تکنولوژی در هر شرکتی بعد از نیروی انسانی حرف دوم را می زند. حتما لازم است در این زمینه برنامه ریزی کنیم تا دستگاه ها به روز و نیازهای جدید برآورده شود. این مساله نیازمند هماهنگی بیشتر میان شرکت نساجی و هلال احمر است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر نیازهای نساجی و سراجی مختلفی دارد که شرکت نساجی می تواند برآورده کند گفت: پرسنل جمعیت نیازهای شخصی و عمومی دارند که می توانیم آنها را به شرکت نساجی سفارش بدهیم که این کار هم به نفع پرسنل جمعیت و هم نساجی است. باید این موضوع را در فضایی جدید باز تعریف کنیم و ببینیم  غیر از نیازهای امدادی چه مواردی را می توانیم مد نظر قرار بدهیم و حتی به رفع نیاز دستگاه های دیگر هم بپردازیم. این شرکت برای تامین نیاز بسیاری از سازمان های ورزشی و هنری پتانسیل خوبی دارد اما با این وجود باید خودمان هم در داخل از آن حمایت کنیم.

وی به ضرورت توجه به معیشت کارگران شرکت نساجی هلال اشاره کرد و گفت: در زمینه نقدینگی و معیشتی باید نگاه خاصی داشت. کارگران شرکت بسیار زحمت می کشند و باید به شکل ویژه ای به آنها نگاه کرد. توصیه می کنم مقداری بیش از پیش نسبت به مسائل اینچنینی از جمله پرداخت وام به کارگران توجه شود.

در این برنامه که مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات و حسین دشتی خزانه دار جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند؛ ظاهر رستمی مدیرعامل شرکت نساجی هلال به ارائه گزارشی درباره وضعیت مالی و تولیدات کارخانه و... پرداخت. همچنین توضیحاتی در مورد چادرهای جدید تیپ 3 تولید شرکت نساجی پرداخته شد. 

 

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی