دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس جمعیت هلال‌احمر با مراجع عظام تقلید در قم

رئیس جمعیت هلال‌احمر در سفری به استان قم مراجع عظام حضرات نوری همدانی، علوی گرگانی، اعرافی، سعیدی و نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر دکتر پیرحسین کولیوند به همراه نماینده ولی‌فقیه در این جمعیت و هیئت همراه در سفری یک‌روزه به استان قم با مراجع عظام حضرات نوری همدانی، علوی گرگانی، اعرافی، سعیدی و نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار کردند.

 نگاه هلال‌احمر به کاهش آسیب‌های اجتماعی جدی است

رئیس جمعیت هلال‌احمر و هیئت همراه در نخستین برنامه کاری خود در سفر به شهر قم، با حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر در این دیدار اظهار کرد: هلال‌احمر یک نهاد مردمی و خیررسان است و نگاه‌ نیازمندان به کمک‌های هلال‌احمر است. بسیاری اوقات افرادی هستند که واقعاً نیازمندند و گاهی افرادی که تا چند ثانیه قبل نیازی نداشتند ولی بنا به اتفاقی نیازمند خدمات هلال‌احمر می‌شوند مانند کسانی که در جاده‌ها در یخبندان، برف و تصادفات جاده‌ای گرفتار می‌شوند و یا در زلزله تمام مادیات و عزیزانشان را از دست می‌دهند و یا خودشان آسیب‌های جسمی می‌بیند و به خدمات هلال‌احمر نیازمند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های خود در هلال‌احمر را در چهار محور برنامه‌ریزی کرده است گفت: نخستین محور درزمینه امدادونجات، تغییرات اقلیمی و کمک‌هایی که باید انجام بدهیم، دومین محور را بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب با توجه به اینکه هلال‌احمر دو سازمان جوانان و داوطلبان دارد و می‌تواند برای حال و آینده پ در همه‌ زمینه‌هایی که در اهداف جمعیت گنجانده‌شده است، ایفای نقش کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: با حمایت علما و مراجع هم اعتماد عمومی مردم به هلال‌احمر بیشتر شده و هم خدمات هلال‌احمر گسترش می‌یابد و هم آلام جامعه کاهش خواهد یافت.

گفتنی است در این دیدار، نشان صلح و دوستی هلال‌احمر از سوی رئیس این جمعیت به حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی اعطا شد.

نعمت خدمت به مردم از الطاف خداوند به هلال‌احمر است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی در این دیدار با اشاره به اینکه نیازهای مردم را نعمت الهی بدانید اظهار کرد: امام حسین (ع) می‌فرمایند که بدانید نیازمندی‌هاى مردم که (به شما مراجعه مى‌کنند) از نعمت‌هاى الهى است؛ پس از نعمات خسته نشوید که این وظیفه خدمت‌رسانى به دیگران محول خواهد شد.

وی افزود: جایگاهی که به آن دست یافتید و قدمی برای ملت و مردم برمی‌دارید از الطاف خداوند بوده و بر شما منت گذاشته است.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران بر پرهیز از شعار دادن تأکید کرد و گفت: باید از این فرصتی که به شما اعطاشده نهایت استفاده را ببرید و در همه‌ فعالیت‌های خود رضایت خداوند را مدنظر داشته و به وظایف خود عمل کنید.

هلال‌احمر در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند نقش‌آفرینی کند

در ادامه این دیدارها رئیس جمعیت به بیت آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور رفت و گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی در هلال‌احمر وجود دارد که می‌تواند خون تازه‌ای را برای نظام و انقلاب به جریان بیندازد و کمک‌کننده باشد مخصوصاً در بحث بیانیه گام دوم هلال‌احمر می‌تواند نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: ظرفیت‌های جوانان و داوطلبان بسیار قابل توسعه است و می‌تواند در همه‌ رشته‌ها و حوزه‌ها اثرگذار باشد ازجمله در حوزه دانش‌آموزی، دانشجویی، نظامی و حتی طلاب، مهندسین، پزشکی، گروه‌های پیراپزشکی، کشاورزان و همه‌ اقشار نفوذ خوبی در جامعه داشته باشد لذا می‌بایست مورد توجه نظام قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همکاری با حوزه‌ بسیار مؤثر است هم در عملیات هلال‌احمر و هم در بحث امدادونجات، خیرین و حتی شکافتن مرز دانش و علم یعنی در اصل هم‌افزایی‌هایی که ایجاد می‌شود نهایتاً اعتماد عمومی را بالاتر می‌برد و نگرش کنونی مردم را به هلال‌احمر افزایش می‌دهد و حتی کمکی که حوزه به هلال‌احمر خواهد کرد چراکه خیروبرکت آن به مردم می‌رسد.

هلال‌احمر سازمان محبت و عاطفه است

در ادامه دیدار رئیس جمعیت و هیئت همراه با مراجع عظام، آیت‌الله علوی گرگانی هلال‌احمر را سازمان محبت و عاطفه خواند و تصریح کرد: هر انسانی در هر کاری که مشغول است، عمل‌هایی را انجام می‌دهد که ارزش عمل‌های او همان‌طور که خداوند می‌فرماید عمل با نیت داده می‌شود چه‌بسا این نیت نیتی باشد که آن عمل، اجر را بالا ببرد  و چه‌بسا آن عمل را از اجر و سرمایه پایین بیاورد.

وی افزود: همه‌ی سعی و تلاش هلال‌احمر بر این است که در حوادث و سوانح، مردم را نجات دهد و چه عملی بالاتر از اینکه هدف انسان این باشد که بتواند دست یک بیچاره و بینوایی را بگیرد و کمک کند.

خدمت به مردم و جامعه نوعی عبادت است

رئیس جمعیت هلال‌احمر به همراه نماینده ولی‌فقیه در این جمعیت در ادامه سفر به استان قم با آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی از مراجع عظام تقلید دیدار و گفت‌وگو کردند، آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی در این دیدار با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) که شریف‌ترین عبادت آن است که انسان به مردم خدمت کند اظهار کرد: خدمت به مردم و جامعه بسیار مهم و ارزشمند است و نوعی عبادت محسوب می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی هم مردم بودند که به جبهه‌ها رفتند و توانستند انقلاب را به ثمر رسانند بیان کرد: باید دل خود را از محبت مردم سرشار کنید، مردم ایران یا برادر دینی شما هستند به جهت مسلمان بودن و اگر مسلمان نباشند از لحاظ انسانیت احترام به آن‌ها بسیار لازم است و بزرگ‌ترین خدمت، خدمت به مردم است.

روحیه هلال‌احمری را باید در مردم تقویت کرد

رئیس جمعیت هلال‌احمر و هیئت همراه با آیت‌الله سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه (س) و امام‌جمعه قم دیدار و گفت‌وگو کردند. آیت‌الله سعیدی گفت: در سیره‌ی اهل‌بیت (س) کارهای هلال‌احمری زیادی وجود دارد که باید آن‌ها را از آیات و روایات استخراج کرده و سرلوحه‌ی کارهای خود قرار دهید.

 در پایان این دیدار،آیت الله سعیدی نشان افتخاری خادمی در حرم حضرت معصومه (س) را به دکتر کولیوند اعطا کرد

 

 

 

 

 

 

امیرحسین عباسی
تهیه کننده:

امیرحسین عباسی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *