رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر: استان‌ها، همگام با سازمان امدادونجات تقویت می‌شوند

رئیس سازمان امدادونجات و مدیرکل منابع انسانی جمعیت هلال احمر در ادامه بازدید از پایگاه های امدادونجات استان کرمان، از پایگاه امدادونجات بین شهری «خانه سرخ» هلال احمر سیرجان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر در دومین بازدید از پایگاه امدادونجات بین شهری در رفسنجان گفت: استان ها، همگام با سازمان امدادونجات تقویت می شوند.

مهدی ولی پور در این بازدید با تاکید بر اهمیت و ارزش کار داوطلبانه در جمعیت هلال احمر بیان کرد: با فعالیت ۵۶۱ پایگاه امدادونجات و مراکز EOC  به ۱۱ هزار نیروی پرسنل در سراسر کشور نیاز داریم که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور و کمبود اعتبارات در جمعیت هلال احمر و‌ شیوع بیماری کرونا به مرور زمان با جذب امدادگران این نیاز برطرف خواهد شد.

وی افزود: در سال جاری ۸۰۰ امدادگر با درجه ایثار به صورت قرارداد ساعتی و بیش از 1000 نفر دیگر نیز از طریق آزمون استخدامی جذب جمعیت هلال احمر خواهند شد.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر گفت: با تدوین دستور العمل «داوطلب فداکار خدمت» برای امدادگران و داوطلبان آسیب دیده از عملیات امدادرسانی در حوادث، نیازمند برگزاری مانورها و دوره های آموزشی هستیم تا جبران خسارت برای این دسته از عزیزان انجام شود.

وی بیان کرد: پیگیری های مربوط به هزینه حفظ و نگهداری، خرید و تقویت ناوگان ترابری مورد نیاز پایگاه های امدادونجات در دستور کار سازمان قرار دارد.

لازم به ذکر است؛ در این دیدار امدادگران با بیان برخی مشکلات مربوطه خواستار تقویت هرچه بهتر شرایط اقتصادی و همچنین وضعیت استخدامی برای امدادگران شدند‌.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *