جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

راهیابی 36 تیم به مرحله نهایی نخستین رویداد ملی کارآفرینی و فناوری/ برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مرکز نوآوری رشد امداد و نجات در هلال‌احمر

 Soltani4

نخستین رویداد ملی کارآفرینی و فناوری در حوزه امداد و نجات و خدمات داوطلبانه با راهیابی 36 تیم به مرحله نهایی این رویداد، برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر احمد سلطانی، معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در این باره گفت: جمعیت هلال احمر به دنبال شناسایی استارت‌آپ‌های فعال در حوزه های امداد و نجات و خدمات داوطلبانه است و به همین منظور با هماهنگی و اخذ موافقت‌های اولیه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درصدد راه‌اندازی مرکز نوآوری و رشد امداد و نجات در هلال‌احمر هستیم.

وی درباره ماهیت فعالیت مراکز نوآوری امداد و نجات توضیح داد: این مراکز با مشارکت و حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نظارت فنی هلال احمر فعالیت خواهند کرد و در این فرآیند گروه‌هایی که ایده‌های نوآورانه‌ای در تولید ابزار، اپلیکیشن و محصولات در حوزه امداد و نجات دارند، شناسایی و ایده‌های آنها به محصولات کاربردی تبدیل می‌شود؛ بنابراین شناسایی استارت آپ‌ها نخستین گام در ایجاد مراکز نوآوری است.

 معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر گفت: معمولا برای ایده‌پردازی از وجوه مختلف به یک ایده، فکر می‌شود، از موضوعات مهم در این زمینه قابلیت تبدیل ایده به محصول، مسائل اقتصادی و کاربردی بودن و تجاری‌سازی ایده است. بنابراین داوران رویداد ملی کارآفرینی و فناوری از این سه منظر، ایده‌ها را غربال کرده و برخی تیم‌ها که به نظر ایده‌های آنها قابلیت کاربرد در هلال احمر را داشت، برگزیدند.

به گفته وی این تیم‌ها در دو روز آینده (پنج‌شنبه و جمعه) با حضور مربیان مرتبط خود در رویداد ملی کارآفرینی و فناوری شرکت می‌کنند: روز پنجشنبه 12 اردیبهشت با دریافت راهنمایی‌هایی، ایده‌های خود را توسعه داده و روز جمعه 13 اردیبهشت، ایده نهایی خود را ارائه می‌دهند.

دکتر سلطانی درباره تعداد شرکت کنندگان در این رویداد گفت: 211 ایده به هلال‌احمر رسیده و 774 نفر هم در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند. شنبه‌ گذشته با انجام مرحله‌ پیش‌داوری، 36 ایده‌ به منظور شرکت در نخستین رویداد ملی کارآفرینی و فناوری انتخاب شد و در نهایت روز جمعه سه تیم به عنوان گروه‌های اول تا سوم انتخاب شد و قرار است در نهایت 10 ایده‌ برتر به مرحله‌ عملیاتی یا حمایت و پرورش ایده‌ها راه بیابد.

گفتنی است؛ نخستین رویداد ملی کارآفرینی و فناوری به میزبانی جمعیت هلال‌احمر پنجشنبه و جمعه؛ ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ و همزمان با نزدیک شدن به هفته هلال‌احمر (18 اردیبهشت) در معاونت توانبخشی هلال‌احمر برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی