رونمایی از گواهینامه الکترونیکی امدادوکمک‌های اولیه سربازان وظیفه در کرمان

 WhatsApp Image 2020 01 22 At 13.14.10

با حضور سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، معاون وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان برای اولین بار از گواهینامه الکترونیکی امداد و کمک های اولیه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ با حضور سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، معاون وزارت جهاد کشاورزی و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از گواهینامه الکترونیکی امداد و کمک های اولیه برای اولین بار در کشور رونمایی شد.

هر سرباز یک امدادگر در خانواده است

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم ضمن قدردانی از اقدام جمعیت هلال احمر در برگزاری دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه گفت: با توجه به حادثه خیز بودن کشور، تمام سربازان می بایست آموزش های امدادی را فرا گیرند و به عنوان یک امدادگر در خانواده ایفای نقش کنند.

 کسب مهارت های امدادی برای سربازان الزامی است

استاندار کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کسب مهارت امدادی هلال احمر به سربازان الزامی است، افزود: فراگیری آموزه های امدادی برای کمک به خانواده و جامعه در زمان حوادث بسیار موثر است و این امر در کسب مهارت های زندگی نیز بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان هم در جلسه رونمایی از گواهینامه الکترونیکی امداد و کمک های اولیه استان کرمان گفت: امروزه تدبیر، آموزش و پیشگیری تا حدی زیادی اثرات و زیان های پدیده های طبیعی را کاهش داده است و با آمادگی می توان از میزان خطر حوادث و بلایا کاست.

رضا فلاح در این مراسم با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر رسالت سنگینی در آموزش آحاد جامعه دارد، افزود: امروزه تدبیر، آموزش و پیشگیری تا حدی زیادی اثرات و زیان های پدیده های طبیعی را کاهش داده است و با آمادگی می توان از میزان خطر حوادث و بلایا کاست.

وی با اشاره به اینکه با آموزش و پیشگیری می توان خسارات جانی و مالی در حوادث و بحران ها را کاهش داد، افزود: قطعا در تحقق شعار خانواده آماده جامعه آماده ؛ دولت و مردم نیز جمعیت هلال احمر را همراهی می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: شناخت، پیشگیری، آمادگی راه های مواجهه و مقابله با حوادث یکی از اولویت های حائز اهمیت در جمعیت هلال احمر است.

فلاح با اشاره به اینکه آموزش، نقشی پویا در مدیریت بحران دارد، گفت: جمعیت هلال احمر آموزه های امدادی را از سطح مهدکودک تا مقطع دانشجویی و عموم مردم ارائه می دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه گفت: در استان تلاش کردیم که از طریق برگزاری دوره های آموزشی متعدد در ادارات، نهادها، سازمان ها و با آموزش بیش از 65 هزار خانوار کرمانی در قالب اجرای طرح ملی خادم، روحیه خود امدادی را با هدف توانمندی شهروندان برای مقابله با مشکلات و حوادث افزایش دهیم.

فلاح افزود: آموزش زمانی حساسیت در مردم ایجاد می کند که یک دغدغه جدی برای مسئولان باشد و نهادینه کردن این موضوع، مستلزم استمرار آن است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر دو موضوع مهم را در حوزه آموزش دنبال می کند، گفت: مطمئنا فراگیری و کسب مهارت های امدادی برای سربازان با هدف حفظ جان خود و دیگران در کنار سایر آموزش ها برای این قشر بسیار مهم و حساس است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمان نیروهای مسلح را به عنوان یکی از دستگاه های حاضر و پاسخگو در حوادث معرفی کرد و افزود: ارتقای میزان آگاهی و تقویت سطح مهارت کارکنان وظیفه در زمینه امداد و کمک های اولیه و مخاطرات یکی از اهداف مهم و از اولویت های همکاری و تعامل جمعیت هلال احمر با نیروهای مسلح است.

رضا فلاح با اشاره به اینکه کاهش هزینه های خسارات کمک بزرگی به اقتصاد کشور می کند، اظهار کرد: آموزش بایستی با جدیت دنبال شود تا منجر به تغییر رفتار در شهروندان و جامعه هدف شود و گرنه آموزش بدون ایجاد دغدغه و حساسیت و استمرار ارزش نخواهد داشت.

 افتتاح مجتمع مهارت آموزی سربازان در باغین کرمان

مجتمع مهارت آموزی سربازان در مرکز آموزش نیروی انتظامی باغین کرمان با حضور فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد مشترک نیروهای مسلح به بهره برداری رسید.

لازم به ذکر است در این مرکز که با اعتبار اولیه 6 میلیارد ریال و همکاری اداره کل فنی و حرفه ای، سازمان جهاد کشاورزی و هلال احمر استان راه اندازی شد، سربازان وظیفه نیروی انتظامی می توانند در رشته های مهارتی متعددی، آموزش ببینند.

در این مجتمع، آموزش امداد و کمک های اولیه توسط جمعیت هلال احمر و سایر آموزش های لازم در رشته های مهارتی برق ساختمان، آموزش آنتن مرکزی، دزدگیر ساختمان، دستگاه اعلام حریق، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته، درب برقی، کلاس های آموزشی کنترل از راه دور پمپ آب برای مصالح ساختمانی و  کشاورزی و لامپ های هوشمند از طریق فنی حرفه ای استان، و آموزش تعمیر انواع خودرو در مرکز آموزش تعلیم وتربیت ناجا به سربازان ارائه می شود.

کلمات کلیدی