سخنگوی جمعیت: آمادگی مطلوب امدادگران در پاسخگویی به زلزله فرضی تهران

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در مانور ساعت صفر استان تهران گفت: به محض اعلام مانور ساعت صفر امدادگران و نجات‌گران در قالب تیم‌های امدادی برای کمک به زلزله‌زدگان با سرعت بالا مستقر شدند که نشان از آمادگی مطلوب جمعیت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر بعد از اعلام مانور صفر لحظه ای  رئیس جمعیت هلال‌احمر در اسلام‌شهر، منطقه‌ای که ۵.۷ ریشتر لرزید حاضر شد.

در این مانور تیم های امدادی در منطقه زلزله زده مستقر شدند و امدادگران خدمات امدادی و کمک‌های اولیه را برای زلزله زدگان ارائه دادند سپس با برپایی چادرهای امدادی برای حادثه‌دیدگان امکان اسکان اضطراری آنها فراهم شد.

محمدحسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در مانور ساعت صفر استان تهران گفت: به محض اعلام مانور ساعت صفر امدادگران و نجات‌گران در قالب تیم‌های امدادی برای کمک به زلزله‌زدگان با سرعت بالا مستقر شدند که نشان از آمادگی مطلوب جمعیت دارد.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در خصوص میزان خسارات وارده تا این لحظه گفت:با اعلام eoc بر اساس حادثه فرضی در ساعت ۱۰:۴۵ نیروها به محل حادثه اعزام شدند و پس از ارزیابی ۱۰ روستا که دچار آسیب فرضی شده بودند، ۲ روستا با ۷۰ درصد تخریب ارزیابی شد.

قوسیان مقدم در ادامه گفت: تاکنون بصورت فرضی ۱۰۰ نفر مصدوم شدند و ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند و نیروهای عملیاتی شعب همجوار شهریار در تهران مشغول جست و جو و نجات هستند.

 

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *