شماره گیری ستاره 112 مربع برای عضویت در سازمان داوطلبان هلال احمر

افراد متقاضی عضویت در سازمان داوطلبان می توانند با شماره گیری #112* اقدام به ثبت نام و درخواست صدور کارت داوطلبی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمد نصیری درباره نحوه عضویت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر، گفت: در گذشته عضوگیری در جمعیت هلال احمر به صورت فیزیکال بود و باید افراد به مراکز جمعیت هلال احمر و یا شعب مراجعه می کردند و یا اینکه در همایش ها و نشست های مختلف، عضوگیری انجام می شد، اما در سال گذشته سامانه ای برای این  منظور فعال شد و افراد می توانستند  با ورود به آن فرآیند ثبت نام را انجام بدهند. البته این روش هم زمان بر بود و برای انجام آن محدودیت هایی وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه ما باید فرآیند عضوگیری را آسان می کردیم تا هر زمان که فرد اراده می کرد، بتواند عضو جمعیت هلال احمر شود، افزود: سامانه #112* توسط یکی از داوطلبان هلال احمر طراحی و با هماهنگی با شرکت مخابرات برای ثبت نام اعضا اختصاص داده شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: فرد می تواند با شماره گیری آن وارد شده، مشخصات خود را تکمیل و درخواست عضویت کند. پس از این مرحله به آموزش ارجاع داده می شود و فرد پس از گذاراندن دوره آموزشی، می تواند نسبت به درخواست صدور کارت اقدام کند.

به گفته نصیری، پس از صدور کارت برای فرد داوطلب، به شعبه مربوطه ارجاع داده می شود و می تواند فعالیت های داوطلبانه خود را آغاز کند.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *