روستاها جان دوباره می‌گیرند
جوانان قائن با برگزاری اردوهای جهادی، به کمک مناطق محروم می‌روند

روستاها جان دوباره می‌گیرند

خبر اردوهای جهادی جوانان قائن به دیگر روستاهای محروم اطراف این شهر رسیده است. اهالی این روستاها سراغ جمعیت هلال‌احمر قائن را می‌گیرند و مشکلات روستا را با آنها در میان می‌گذارند؛ از ساختمان‌های عمومی نیمه‌ساز روستاها گرفته تا بازسازی مدرسه و کمک به کشاورزان سالخورده و ...، در میان این درخواست‌ها به چشم می‌خورد. کانون جوانان شهر قائن در خراسان جنوبی این روزها در تدارک اردوهای جهادی تازه در دیگر روستاهای این شهر هستند.

امدادرسانی در نقطه صفر
شهروند از تلاش امدادگران «جلفا» از مشارکت در طرح غربالگری مرزها روایت می کند؛

امدادرسانی در نقطه صفر

کنترل مبادی مرزی کشور و اخذ تست‌های کرونا یکی از مأموریت‌های جدی هلال‌احمر در نوروز امسال بود. مأموریتی که استان‌های مرزی کشور ازجمله استان آذربایجان‌شرقی را درگیر خود کرد. در این استان دو پایگاه هلال‌احمر یکی پایگاه نوردوز در نقطه صفر مرزی جلفا- ارمنستان یکی هم در فرودگاه بین‌المللی تبریز در ایام نوروز در این بخش فعال بودند. امدادگران و مسئولان جمعیت هلال‌احمر جلفا در این‌باره با ما به گفت‌وگو نشستند.

دکتر همتی تاکید کرد: امداد، آموزش همگانی و خانه‌های هلال اولویت‌های سال ۱۴۰۰

دکتر همتی تاکید کرد: امداد، آموزش همگانی و خانه‌های هلال اولویت‌های سال ۱۴۰۰

رئیس جمعیت هلال‌احمر در نخستین جلسه شورای مدیران گفت: مبنای فعالیت در سال 1400 بر “تلاش مضاعف” همه‌ هلال‌احمری‌ها قرار دارد و اولویت اقدامات جمعیت در این سال همچون سال گذشته، تمرکز بر امداد، آموزش همگانی و خانه‌های هلال خواهد بود.

آغاز بهار و مشق عاشقیِ داوطلبان هلال احمر در نوروز
گفت وگویی صمیمی با امدادگرانِ طرح امداد و نجات نوروزی در گلستان

آغاز بهار و مشق عاشقیِ داوطلبان هلال احمر در نوروز

شاید برای آن هایی که در ایام نوروز به مسافرت می روند دیدنِ افرادی که از فرصت تعطیلات خود ساده می گذرند و پای شیفت های امدادی هستند عجیب باشد اما در واقعیت این رنجِ در شیفت ایستادن ها جز عشق و ایثارگری رنگ دیگری ندارد.