عضویت 2 میلیون خیر داوطلب در هلال‌احمر/ رد پای خیرین در حمایت از اقشار ضعیف جامعه

خیران داوطلب؛ پای ثابت فعالیت‌های عام‌المنفعه هلال‌احمر در استان‌های مختلف هستند و در پروژه‌های داوطلبی جمعیت را همراهی می‌کنند...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از پیام هلال؛ گسترده‌ترین فعالیت‌ها در هلال‌احمر به فعالیت‌های داوطلبی اختصاص دارد که از مشارکت در اجرای برنامه‌ها و مشاوره فکری و تخصصی گرفته تا اهدای خون و وقف زمین و ملک و ساخت خانه برای نیازمندان و کارآفرینی و ... را شامل می‌شود.

«وحید سلیمی» معاون جذب سازمان داوطلبان می‌گوید: «پروژه‌های ما در معاونت جذب و سازماندهی داوطلبان براساس تسکین آلام بشری اجرا می‌شوند و اقشار کم درآمد و بی بضاعت جامعه را هدف قرار می‌دهیم. در این راه بسیاری از داوطلبین خیر ما را همراهی می‌کنند. حدود 2 میلیون نفر خیر داوطلب در سازمان داوطلبان عضو هستند و ما از ظرفیت‌های آنها برای اجرای طرح‌های حمایتی بهره می‌بریم. در پی خشکسالی‌های اخیر در استان‌های جنوب شرقی کشور با مشارکت خیرین و بنگاه‌های اقتصادی تانکرهای آب آشامیدنی تهیه کردیم. با هماهنگی آبفای منطقه و با تامین هزینه‌های مالی از سوی خیرین طرح حفر چاه و لوله کشی آب در بسیاری از روستاهای محروم مناطق جنوبی کشور را اجرا کردیم و این تنها گوشه‌ای از فعالیت‌های خیران جمعیت بود.»

خیرین سازمان داوطلبان پای ثابت اجرای طرح‌های حمایتی از اقشار کم‌ درآمد و ناتوان جامعه هستند. پروژه کاروان سلامت یکی از طرح‌هایی است که در هلال‌احمر به کمک پزشکان و پیرا پزشکان خیر در مناطق محروم انجام می‌شود. افراد زیادی در سازمان داوطلبان با تخصص خود به جمعیت کمک می‌کنند و آن را به صورت رایگان در اختیار هلال احمر می‌گذارند. کم نیست تعداد پایگاه‌ها و مراکز درمانی و توانبخشی و بانک امانت‌های پزشکی و ... که با همت خیران وقف جمعیت شده است. تهیه پایگاه‌های موقت اهدای خون از دیگر اقداماتی است که سازمان داوطلبان با همراهی خیران در راه آن پا می‌گذارد. سلیمی می‌گوید :«در روزهای پایانی سال، ظرفیت بانک خون کشور کاهش پیدا می‌کند. از طرف دیگر شیوع کرونا هم این روزها باعث کم شدن ذخایر بانک خون کشور شده است. در حوزه اهدای خون ما پشتیبان سازمان انتقال خون هستیم و در مناسبت‌های مختلف داوطلبان و خیرین جمعیت در سازمان انتقال خون حاضر می‌شوند و خون اهدا می‌کنند. در نظر داریم با تامین امکانات و تجهیزات لازم به کمک خیرین، برای محله‌هایی که اهالی آن بیشتر تمایل به اهدای خون دارند، ایستگاه‌های انتقال خون فراهم کنیم.» مجمع خیران کشور با ایجاد شعب مختلف در شهرها و استان‌های کشور به کمک هلال احمر، خیران و توانمندان اقتصادی را دور هم جمع می‌کند تا بخشی از مشکلات هر منطقه را به کمک این خیران برطرف کند. ساخت و تامین مسکن برای نیازمندان و افرادی که در حوادث خانه خود را از دست می‌دهند، ساخت مدرسه و مراکز فرهنگی از جمله فعالیت‌های گسترده این خیران در شهرهای مختلف است.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *