عملیات نجات کوهنوردان در ارتفاع ۴۷۰۰متری قله دماوند

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران از تلاش ۱۱ ساعته نجاتگران برای نجات کوهنوردان در ارتفاع ۴۷۰۰ متری ضلع جنوبی قله دماوند خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران،دکترغلامعلی فخاری با اعلام این خبر افزود: در پی اطلاع مرکز کنترل و هماهنگی عملیات ۱۱۲ هلال احمر مبنی بر حادثه دیدن دو کوهنورد مرد و زن در ارتفاع ۴۷۰۰ متری قله دماوند، بلافاصله تیم امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل مستقر در پایگاه امدادی رینه به منطقه اعزام شد.

فخاری با اشاره به اینکه این تماس در ساعت ۲۲ شب گذشته گرفته شده اس، گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه نجاتگران این جمعیت مستقر در بارگاه سوم به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: همچنین دو تیم امدادی از پایگاه امداد و کوهستان رینه و یک تیم از شعبه آمل جهت حمایت و پشتیبانی امدادرسانی  نیز عازم منطقه شدند.

فخاری با اشاره به سقوط ۵۰۰ متری کوهنورد زن از یخچال آسپرین، افزود: پس از دسترسی کوهنوردان، مصدومان به بارگاه سوم ضلع جنوبی انتقال داده شدند.

وی با اشاره به لزوم انتقال مصدومان با بالگرد، گفت: با هماهنگی سازمان امداد و نجات یک فروند بالگرد امدادی پس از فرود در بارگاه سوم ضلع جنوبی قله، نجاتگران نسبت به انتقال مصدومان حادثه به داخل بالگرد و انتقال به شهر رینه و تحویل اورژانس ۱۱۵ آمل اقدام کردند.

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *