فعالیت 118 خانه هلال در خوزستان با هدف خدمت‌ به نیازمندان در نقاط دورافتاده

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال‌احمر و مسئول امور خانه های هلال کشور از خانه‌های هلال شهرستان‌های اندیمشک و کرخه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان خوزستان؛ دکتر شریفی سده معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر و فراهانی مسئول خانه های هلال کشور امروز، 23 دی‌ماه، از خانه هلال حضرت رقیه (س) اندیمشک و شهدای عبدالخان و عشیره خلف روستای مگران ۳ شهرستان کرخه بازدید کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در این بازدید با اشاره به فعالیت های گسترده خانه های هلال در سطح استان خوزستان به ویژه در زمینه های آموزشی، حمایتی و تسهیل گری، گفت: خانه‌های هلال جمعیت هلال احمر رسیدگی به نیازمندان به خصوص در نقاط دور افتاده و مناطق محروم را در اولویت کار خود قرار داده اند.

علی خدادادی افزود: گسترش این خانه ها در سطح شهر و روستا سبب خواهد شد علاوه بر کاهش میزان خطرپذیری و افزایش تاب آوری اجتماعی و همچنین تسهیل در روند امدادرسانی در زمان وقوع سوانح، زمینه ارائه خدمات حمایتی و رساندن توان توانمندان به نیاز نیازمندان بیش از پیش فراهم شود.

او به اهمیت خانه های هلال در بهبود عملکرد جامعه در حوادث و بحران ها انیز اشاره کرد و ادامه داد: خانه‌های هلال می‌توانند نقش به‌سزایی در آموزش آحاد جامعه داشته و افراد آموزش‌دیده ضمن آنکه خود به عنوان شهروندانی آماده به تحقق جامعه آماده کمک شایانی می‌کنند با آگاه سازی اطرافیان خود موجب گسترش آموزه های  آمادگی در برابر مخاطرات می شوند.

خدادادی بیان کرد: با همکاری نهاد های همکار از جمله شهرداری ها و دهیاری ها خانه های هلال در مکان حسینیه ها و مساجد شهر و روستا به عنوان رابطی بین هلال احمر و مردم ایجاد می‌شوند تا با وجود این کانون‌ها که تعداد آنها در استان به بیش از ۱۱۸ خانه هلال فعال رسیده، امکان خدمات رسانی به نقاط مختلف جامعه وجود داشته باشد.

دکتر شریفی سده معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر کشور نیز از اهمیت بالای ارائه آموزش‌های های همگانی از جمله امداد و کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه هلال تاکید کرد.

زهرا جعفری
تهیه کننده:

زهرا جعفری

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *