دبیرکل جمعیت هلال احمر:

فعال شدن بالغ بر 6 هزار خانه هلال در کشور

دبیرکل جمعیت هلال احمر در حاشیه افتتاح خانه هلال روستای امیرآباد شهرستان بم گفت: تا کنون بیش از 6 هزار خانه هلال در کشور راه اندازی و فعال شده است.

  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل در حاشیه افتتاح خانه هلال روستای امیرآباد شهرستان بم اظهار کرد: تا کنون بیش از 6 هزار خانه هلال در کشور راه اندازی و فعال شده است.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله بم افزود: از تجربیات زلزله بم و سایر زلزله ها که در کشور تا کنون رخ داده؛ راه اندازی خانه های هلال در مناطق روستایی اولین گام در اجرای تاب آوری خانواده ها در مخاطرات است.

قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: همه افرادی که زلزله را درک کردند، خوب می دانند که در اولین ساعات وقوع پس از زلزله تنها خودشان می توانند به یاری یکدیگر بشتابند.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه فراگیری آموزش های همگانی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: وقتی ظرفیتی از طریق خانه هلال در روستاها ایجاد می شود، قدم اول ارائه آموزش های همگانی است.

وی با اشاره به وقوع زمین لرزه 6/4 ریشتری در فین هرمزگان افزود: 130 روستا در این منطقه دچار حادثه شد که از طریق خانه های هلال ارزیابی منطقه انجام شد و به سرعت به میزان خسارات دستیابی پیدا کردیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: فراگیری آموزه های امدادی، ارزیابی صحنه و تیم سازی اعضای داوطلب از اهداف راه اندازی خانه های هلال است.

وی هم چنین با حضور در مراسم گرامیداشت سالروز زلزله بم، یاد و خاطره جانباختگان این حادثه را گرامی داشت و گفت: روزهای سخت در بم با کسب تجربه های متفاوت سپری شده و اکنون خوشحالیم که بم مقاوم تر از دیروز احیا شده است.

قوسیان مقدم با اشاره به برگزاری دومین مانور پناهگیری و خروج اضطراری خانه های هلال افزود: امروز این مانور به مناسبت روز ایمنی و زلزله و از شهرستان بم و همزمان در سراسر کشور اجرا شد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت راه اندازی خانه های هلال در مناطق روستایی عنوان کرد: استان کرمان قریب 5 هزار روستا دارد که می بایست در تمامی این روستاها خانه هلال راه اندازی کرد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر در پایان با اشاره به محرومیت در شرق استان کرمان و ضرورت راه اندازی مراکز درمانی و توانبخشی، از وزارت بهداشت خواستار همکاری و تعامل بیشتر با جمعیت هلال احمر شد تا مراکز درمانی و توانبخشی هلال احمر در مناطق محروم افزایش و ارتقا یابد.

نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *