دبیرکل جمعیت هلال احمر:

ماموریت های امداد و نجات کوهستان 6 درصد رشد داشته است/انجام بیشترین ماموریت های کوهستان در استان تهران

محمدحسن قوسیان مقدم از رشد 6 درصدی ماموریت های امداد و نجات کوهستان در کشور خبر داد و گفت: بیشترین ماموریت های امداد و نجات در حوزه کوهستان در استان تهران انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص حوادث کوهستان در سال 1400 گفت: در 5 ماه نخست امسال 1331 عملیات امداد و نجات در ارتفاعات کشور انجام و 1058 نفر نجات داده شدند. در این عملیات ها 427 مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: همچنین در این مدت به 124 نفر نیز به صورت سرپایی، خدمات درمانی ارائه شد. عملیات های جمعیت هلال احمر در حوزه کوهستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با رشد 6 درصدی همراه بوده است. در این میان تهران با 197 ماموریت و اختصاص نزدیک به 15 درصد از کل ماموریت ها به خود، در صدر استان های کشور بوده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: پس از تهران، استان البرز با 125 ماموریت کوهستان و اختصاص 9 درصد از کل ماموریت های کشور به خود، در رده دوم قرار دارد و استان مازندران و فارس نیز در رده های بعدی قرار دارند.

قوسیان مقدم ادامه داد: هلال احمر از 159 مورد عملیات اطفای حریق جنگل ها و مراتع نیز در این مدت پشتیبانی زمینی و هوایی کرده است. در این حوزه ماموریتی نیز 14 نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند و به 44 نفر از مصدومین نیز خدمات درمان سرپایی ارائه شده است. ماموریت های پشتیبانی جمعیت هلال احمر در اطفای حریق جنگل ها نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد کاهش داشته است.

سخنگوی جمعیت هلال احمر در پایان گفت: ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر در راستای اطفای حریق جنگل ها و مراتع 208 ساعت پرواز داشته و 1101 نفر از عوامل امدادی را نیز به ارتفاعات منتقل کرده است. لازم به ذکر است که در این پروازها 70 هزار و 120 کیلوگرم تجهیزات امدادی نیز به محل آتش سوزی جنگل ها منتقل شده و بیشتر ماموریت های پشتیبانی هلال احمر از اطفای حریق در استان های فارس، کرمان و کهگیلویه بویراحمد بوده است.

کلمات کلیدی
رضا پورحسین
تهیه کننده:

رضا پورحسین

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *