جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال خبرداد: تولید روزانه هزار پتوی امدادی در هلال‌احمر

 Emdad

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید روزانه 800 تا هزار تخته پتوهای امدادی شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث در این شرکت برای آسیب‎‌‌دیدگان احتمالی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا، ظاهر رستمی با اعلام این خبر گفت: در تولید «پتوهای امدادی نمدی»، سبک بودن، قیمت پایین و کیفیت بالا همانند یک عایق حرارتی طبق استانداردهای بین المللی سازمان های امدادرسان در حوادث غیر مترقبه، رعایت شده است.

مدیر عامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران با بیان اینکه ظرفیت تولید 300 تا 400 هزار تخته از پتوهای امدادی در این شرکت وجود دارد، افزود: پتوهای امدادی در ابعاد 2.2 در طول و 1.6 متر عرض به دست نیروهای داخلی و بومی تولید می‌شود که یک‌نفره بوده و برای توزیع در شرایط اضطراری انواع حوادث به منظور تداوم حیات افراد آسیب دیده با تامین تسهیلات و امکانات زیستی مناسب است.

وی گفت: این پتوهای امدادی که 2.5 کیلوگرم وزن دارند، کالای مناسبی برای جا به جایی و توزیع در میان زلزله زدگان، سیل زدگان و اسکان اضطراری و موقت آسیب دیدگان انواع حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت به شمار می روند.

رستمی همچنین از تولید پتوی امدادی «مینک» در این شرکت خبر داد و گفت: پتوهای نمدی تولیدی، در دستگاه دیگری به نام مینک قرار می‌گیرد و در عملیات مینک، پرزهای سطح پتوی نمدی را برافراشته و خز مانند کرده و در عملیات حرارتی، لطافت، براقیت و جلای خاصی به آن می‌دهد.

وی از دیگر ویژگی های «پتوی مینک» را قابل استفاده بودن در سرمای زیاد به عنوان یک عایق حرارتی بالا برای عنوان کرد و افزود: در طراحی و تولید این پتو مواردی همچون سبکی، ارزانی و گرمایش مناسب مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران به تولید چادرهای بیمارستانی، آموزشی، انباری و مسافری اشاره کرد و افزود: در این شرکت بالغ بر چندین چادر با توجه به شرایط آب و هوایی استان‌های مختلف کشور و در انواع مختلف اسکان اضطراری، بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق آسیب دیده از انواع حوادث، چادر تولید می‌‌شود.

رستمی با بیان اینکه مهمترین محصول تولیدی این شرکت چادر و پتوی امدادی مورد استفاده در حوادث و سوانح داخلی و خارجی است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 23 هزار و 585 دستگاه چادر امدادی تیپ 3 (ضد آب و مقاوم در برابر باد)، 300 دستگاه چادر امدادی تیپ 2 (عایق حرارتی، ضد آب و مقاوم در برابر باد)، 30 دستگاه چادر 240 متری امدادی چند منظوره دنیا (راب هال rubb halls) بزرگ‌ترین چادر امدادی دنیا، 100 دستگاه چادر (استراحتگاه ضد آب و طوفان) 24 متری، 650 دستگاه چادر نظامی (کندسوز و استتار جنگل) و 6 هزار و 200 دستگاه چادر مسافرتی کامپوزیتی (ضد آب و کم حجم) در شرکت صنایع نساجی هلال ایران تولید شده است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی