مراسم اقامۀ دستۀ عزاداری رهروان حضرت علی اکبر(ع) هلال احمر استان قم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: همزمان با روز هشتم محرم، دستۀ عزاداری رهروان حضرت علی اکبر(ع) با حضور کارکنان، جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر استان قم از محل این جمعیت به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در رثای سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان اقامۀ عزا کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، محمدرضا بهرامی با اعلام این خبر گفت: حضرت اباعبدالله الحسین (ع) باقیام خونین خویش به تمامی دنیا درس آزادگی و ایثار را آموخت، درس هایی که در مسیر انسانیت و بشردوستی می‌تواند راهنما و هادی ما باشد از این‌رو  معرفت افزایی نسبت به وقایع عاشورا، تبیین نقش اهل‌بیت(ع) و آگاهی از تأثیر فرهنگ و مذهب و همچنین ترویج امر به معروف عامل پیشبرد اهداف عالیه و ارزش‌های انسانی است.

وی با بیان اینکه از محورهای اصلی تاسیس هیئت حضرت علی اکبر(ع) آگاهی بخشی معارف دینی به آحاد جامعه به ویژه نسل جوان است اظهار کرد: به همین منظور با برگزاری مراسم و نشست‌های معنوی و علمی، معرفتی با محوریت تکریم ارزش‌های انسانی از دیدگاه امام حسین(ع) و برنامه های مشابه می توانیم در راه حضرت سیدالشهداء (ع) و یاران باوفایش حرکت کنیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: طبق سنوات گذشته در روز هشتم محرم، دستۀ عزاداران حسینی هیئت رهروان حضرت علی اکبر(ع) هلال احمر قم با حضور کارکنان، جوانان، داوطلبان و امدادگران از جمعیت هلال احمر استان قم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) در رثای سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان اقامۀ عزا کرد.

به گفتۀ وی، اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر قم پس از قرائت زیارت عاشورا در قالب دسته عزاداری، ضمن مرثیه خوانی و زنجیر زنی با حرکت به سمت حرم، به عزاداری پرداختند.

وی افزود: در ادامه این مراسم معنوی، عزاداران حسینی با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) ضمن عرض تسلیت به ساحت بانوی کرامت، با برافراشتن پرچم سرخ شهدای عاشورا با سید و سالار شهیدان تجدید پیمان کردند.

مدیر عامل هلال احمر قم با اشاره به این‌که مراسم عزاداری هیئت رهروان حضرت علی اکبر(ع) ویژه خواهران نیز در مرکز امور جوانان برگزار شد، گفت:  در این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی در موضوع سیره و زندگی امام حسین(ع) و مرثیه خوانی مداحان و ذاکران اهل بیت(س) همراه بود، خواهران عزادار عرض ارادت خود را به ساحت حضرت سیدالشهداء(ع) ابراز کردند.

گفتنی است: این مراسم همانند سال های گذشته با حضور عزاداران حسینی پای سفره ی کرامت نذری متبرک حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به پایان رسید.

کلمات کلیدی
نگار باقری
تهیه کننده:

نگار باقری

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *