معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر تاکید کرد: ضرورت افزایش و تقویت بخش‌های ارتوپدی فنی هلال‌احمر

 013

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر گفت: توانبخشی وظیفه اصلی و حاکمیتی جمعیت هلال احمر است و فعالیت های بخش ارتوپدی فنی در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی به عنوان اولویت، افزایش یافته و تقویت می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ دکتر بهمن سبحانی در سفر به کرمان و افتتاح ساختمان جدید داروخانه هلال احمر سیرجان، گفت: ساخت اندام های مصنوعی (ارتز و پروتز) در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر به عنوان مهم ترین و اصلی ترین بخش به شمار می آید، بنابراین هر استانی را که ظرفیت و توان راه اندازی مرکز فنی ارتوپدی داشته باشد، یاری می کنیم.

وی درباره ساختمان جدید داروخانه هلال احمر سیرجان گفت: این داروخانه 32 سال سابقه فعالیت دارد و با توجه به اهمیت تامین و توزیع داروهای خاص و کمیاب،درخواست هلال احمر، همراهی وزارت بهداشت در تهیه و توزیع این داروها است تا مشکل اصلی بیماران حل شود.

سبحانی با اشاره به اینکه بخش خصوصی و وزارت بهداشت تمایل دارد تا جمعیت هلال احمر در تامین داروهای خاص فعالیت کند،گفت: توان بخش خصوصی در خرید و سرمایه گذاری لازم برای تامین داروهای خاص که عموما دارای قیمت های بالا و حاشیه سود پایینی بوده و همچنین زمانی طولانی برای بازگشت مبالغ خریداری شده این داروها از بیمه ها؛ در مقایسه با بخش های دولتی و هلال احمر صرف می‌شود و این امر موجب تمایل کمتر بخش خصوصی به فعالیت در این زمینه می شود.

وی افزود: بعضی از مراکز درمانی استان در صدد اجرای طرح های توسعه ای هستند که تجهیزات و اعتبارات لازم را برای این طرح ها تامین خواهیم کرد. به علاوه داروخانه های جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز با عملکرد بسیار خوب و رضایت بخش در ارائه خدمات و تامین داروهای خاص جزو داروخانه های برتر کشور است.

کلمات کلیدی

تصاویر

012 (1) 010 02 01